Meniu Uždaryti

Valio, išmokome plaukti!

Balandžio 23 d. Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine vyko įspūdinga projekto „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2023-2024“ ir Tūkstantmečio mokyklų programos projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ baigiamoji šventė.
Dalyvius, išmokusius plaukti, pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Vaidotas Židanavičius, Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rita Gasiukevičienė bei VšĮ Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademijos vadovas, treneris Eugenijus Rakitinas.
Po nuotaikingo šventės atidarymo plaukimo gebėjimus įvairiais stiliais demonstravo kiekviena klasė. Plaukimo dalyviams įteikti pažymėjimai, medaliai. Vicemeras dovanojo saldžius prizus – šakočius.
Šventės pabaigą vainikavo smagios estafetės.
Už suteiktas puikias akimirkas bei nuoširdų darbą su vaikais dėkojame treneriams: Dovilei Mikoliūnaitei, Ingai Češulienei, Vadimui Stefanskiui.
Džiugu, jog šiais metais buvo suteikta puiki galimybė lankyti plaukimo pamokas 2-4 klasių mokiniams.
Artėja vasara, tikimės, kad pradinukai atsakingai mokės ir plaukti, ir saugiai elgtis vandenyje.
Pradinių klasių mokytojos Dalia Sulienė, Liudmila Račkauskienė

Aštuntokų  ir devintokų pažintinė ekskursija

Nors Vilnius laukė su nesibaigiančiu lietumi, keliauninkų su klasės vadovėmis Nijole Keraitiene ir Valentina Ciunel oro sąlygos neatbaidė. Pirmiausia pasukome į Energetikos muziejų, kurio atsinaujinusios erdvės pilnos smagių pramogų: čia galima ir pašaudyti, ir su kariuomene pasikalbėti telefonu, ir dar kitokių žaidimų surasti. Bet didžiausio populiarumo sulaukė nusileidimas vamzdžiu, kuris matuoja nusileidžiančiojo greitį. Čia rekordininkas buvo Kirilas Zubarev, švilpęs 37 km. per valandą greičiu. O paskui vyko 3D edukacija, kurios vedėjas Karolis paaiškino apie 3D spausdinimo galimybes, leido patiems pasiprogramuoti norimą atsispausdinti objektą ir paleido jį spausdinti. Jį, t.y., daiktą, panašų į aštuonkojį, pasiimsime į mokyklą artimiausiu laiku.
Po pietų mokinių laukė drąsos ir šaltų nervų išbandymas – labirintas, kuriame susiskirstę į komandas jie tamsoje įveikinėjo sunkiausius išbandymus ir rinko taškus. Tad adrenalino ir azarto užteko visiems. 

Kartu smagiau

Balandžio 23 d. mūsų mažieji ugdytiniai iš Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos, N. Daugeliškio ir Dukšto skyrių buvo pakviesti dalyvauti priešmokyklinių grupių projekto „Kartu smagiau“ atviroje veikloje „Draugų mokykla“ į Zarasų „Santarvės“ pradinę mokyklą.
 Mokyklos direktorė Daiva Šileikienė pasveikino vaikus, palinkėjo gerų emocijų ir smagaus laiko sportuojant. Veikla prasidėjo bendra mankšta. Po aktyvios fizinės mankštos su Piratais vaikai rungėsi estafetėse. Aktyviai dalyvavo muzikiniuose žaidimuose. Pralaimėjusių nebuvo. Visi vaikai turėjo galimybę parodyti savo sportinius ir muzikinius gebėjimus. Mūsų „Ežiukų“ komanda, kaip ir kitos, buvo apdovanotos padėkos raštais ir spalvotų balionų puokštėmis. Po renginio priešmokyklinio ugdymo  mokytoja Larija Savičenko supažindino mūsų vaikus ir mokytojus su „Santarvės“ mokyklos bendruomene ir aplinka.

„Gamtoje nėra blogio ir gėrio…“

Sunku šiandien surasti žmogų, nieko negirdėjusį apie ornitologą, gamtos fotografą, populiarių laidų apie gamtą kūrėją, rašytoją Marių Čepulį. Ignalinos viešosios bibliotekos kvietimu atvykęs susitikti su rajono skaitytojais gamtininkas apsilankė ir Didžiasalio filiale. Susitikimas vyko Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje, ir tai buvo puiki gyvosios gamtos pažinimo pamoka 5-10 klasių mokiniams, mokytojams bei  suaugusiems bibliotekos lankytojams.
Šmaikštus kūrėjas prisistatė gausiai auditorijai pats, parodė daugybę įdomių nuotraukų ir pažėrė krūvą klausimų smalsiems klausytojams. Štai tik keli iš jų: ar Lietuvoje yra nuodingų vorų? O drakonų? O ar matėte šiandien dinozaurą?  Kaip atpažinti angį? Ar žinote, koks paukštis mažiausias pasaulyje? O Lietuvoje? Kuris paukštis protingesnis: varna ar pelėda? O kokie gyvūnai pasaulyje didžiausi? O kurie pavojingiausi?
Susimąstyti privertė atsakymas į paskutinį klausimą: pats pavojingiausias padaras gamtoje yra žmogus, ir visi gyviai jo bijo labiausiai. Bet žiūrovai išgyveno daug atpažinimo džiaugsmo ir  turėjo gražių progų patvirtinti, kad turi nemažai žinių apie ekrane rodomus vabzdžius, roplius, paukščius ar žinduolius. Juolab kad fotografas pasidalino ne tik nuotraukomis, bet ir Birvėtos žuvininkystės ūkio tvenkiniuose filmuotais vaizdais. O norint prisiartinti prie paukščių ar žvėrių, reikia ne tik geležinės kantrybės, bet ir specialios aprangos, kuri leistų susilieti su aplinka ir likti nepastebėtam. Tokią fotografo atsivežtą aprangą tuoj pat pasimatavo savanoriai. Gamtininko sugalvotas gulbės modelis, atrodantis iš šono labai tikroviškas ir leidžiantis pribristi arti,  klausytojams pasirodė labai įtikinamas, bet gulbės, pasirodo, taip negalvojo ir apsimetėlį prilupo. Nelabai paukščiai patikėjo ir arklio kostiumu.
Ta proga M. Čepulis priminė, kad gamta nėra mūsų namai, kur galime elgtis kaip tinkami. Tai vieta, kurioje turime derintis ir prie  augmenijos, ir prie gyvūnijos, o ne diktuoti savo taisykles.
Susitikimas baigėsi autografų dalinimu – juk svečias daugybės įsimintinų knygų apie gamtą autorius. O mokiniams tai buvo smagi, nuotaikinga gamtos pažinimo ir etiško elgesio joje pamoka.

Geografijos olimpiada

Nuotoliu vykusioje rajoninėje 7-8 klasių mokinių geografijos olimpiadoje puikiai sekėsi mūsų gimnazijos atstovėms: aštuntokė Jurgita Pauliukėnaitė užėmė antrą vietą, o septintokė Goda Marija Brukštutė savo klasių grupėje buvo pirma ir yra pakviesta į respublikinį konkurso etapą. Mergaičių mokytoja Jurgita Svajonė Čepulienė. Sveikiname!

„Žalioji odisėja. Jaunučiai` 24“ finalas

Balandžio 18 d. gimnazijos 6 – 7 klasių mokinių komanda dalyvavo konkurso „Žalioji odisėja. Jaunučiai ‘24“ finale, kuris vyko nuotoliniu būdu. Į finalą gimnazijos komanda pateko atlikusi praktinę užduotį – sukūrusi vaizdo pristatymą apie teisingą pakuočių atliekų rūšiavimą.
Finale dalyvavo 83 šalies mokyklų komandos. Dalyviams buvo pateikti klausimai apie teisingą atliekų rūšiavimą, tvarią aplinką, atliekų tvarkymą, klimato kaitą. Atlikus užduotis paaiškėjo, kad mūsų gimnazijos komanda užėmė 17 vietą.
Mūsų gimnazijos komandos pavadinimas – Žaliojo ryto jaunučiai. Komandai atstovavo 6 klasės mokiniai Artūras Baganas, Elijus Baliko ir 7 klasės mokiniai Ieva Mikulėnaitė, Gabrielė Barabanovaitė, Gitana Blaževič, komandos kapitonė Goda Marija Brukštutė.
Ačiū dalyvavusiems renginyje.
Informaciją parengė biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius

Pirmokai džiaugėsi  integruota pamoka

Balandžio 18 d. 1 klasės mokiniai dalyvavo atviroje – integruotoje lietuvių kalbos ir anglų būrelio „Play and Learn“ pamokoje ,,Pažaisk ir pasitikrink”. Pirmokai šauniai sublizgėjo savo anglų kalbos kalbėjimo įgūdžiais: vieni kitiems uždavinėjo klausimus, atsakinėjo į juos, vardino spalvas, daiktų pavadinimus. O dainuodami dainelę įtvirtino anglų kalbos žinias apie kūno dalis. Žaidė žaidimą, kurio metu vardino daiktus lietuvių ir anglų kalbomis. Vėliau pirmokai lietuvių kalba siejo paveikslėlį su žodžiu.  Perskaitę žodį, kūrė įdomius sakinius. Pasidaliję į grupes, jie sėkmingai pritaikė žodžius, kurdami linksmus pasakojimus. Inovatyviai integruotos lietuvių kalbos bei NVŠ būrelio veiklos metu vyravo džiaugsminga bei pasitikėjimo klasės draugais atmosfera.
Pamoką vedė mokytojos metodininkės Danutė Misienė ir Lenie Drūteikienė.

Pirmokai mažais žingsneliais įžengė į knygų karalystę

Balandžio 17 dieną, pirmokai su mokytoja Danute Misiene pirmą kartą apsilankė gimnazijos bibliotekoje. Juos pasitiko bibliotekininkė Gintarė Jurgelėnienė, ji vaikams paaiškino, kad knygelės, kaip ir žmonės gali „susirgti”- suplyšti, todėl jas reikia tausoti: nemėtyti, į jas nepiešti, nelankstyti puslapių, vartyti švariomis rankomis. Pirmokai susipažino su bibliotekos taisyklėmis, knygelių išdavimo ir grąžinimo tvarka, pasižadėjo knygeles mylėti ir saugoti. Po to mažieji skaitytojai vartė spalvotas knygeles, ir labai nudžiugo gavę dovanų knygelę. Biblioteką pirmokai paliko linksmi, pažadėję dar ne kartą grįžti į knygų karalystę. Tegu draugystė su knyga tęsiasi visą gyvenimą!