29 balandžio, 2024

Gimnazijoje viešėjo kudabiečiai

Įsijungdama į tinklaveika grįstą bendradarbiavimą, mūsų gimnazija padėjo Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos septintokams ir mokytojams surengti dieną „Česlovo Kudabos vaikystės ir jaunystės takais“. Apie septyniasdešimt ekskursantų atvyko į ryčiausią Lietuvos pakraštį. Kelionė prasidėjo nuo Tverečiaus, kur padėtos gėlės ir uždegta žvakutė ant Profesoriaus tėvų ir brolio kapo, apžiūrėta atminimo lenta prie seniūnijos, senieji mokyklos, kurioje jo mokytasi, pastatai. Bažnyčios šventoriuje apkabintas senolis ąžuolas – gamtos paminklas. Pakeliui į kupetinį Katinautiškės kaimą stabtelta prie Vaiciekavą – Kudabos vaikystės kaimą – menančių laukų. Aplankytas ryčiausias Lietuvos kaimas – Vosiūnai, Augustino Voldemaro sodybvietė.
Paskui laukė mūsų gimnazija, kurios aktų salėje ir muziejuje mokiniai gilinosi į senąją buitį, dalyvavo viktorinoje apie senąjį kaimą, pasirinkę vieną senovinį daiktą jo vardu kūrė įdomius pasakojimus. Pabaigoje mokiniams parodyta pateiktis  apie Č. Kudabos gyvenimą. Visos kelionės metu jie pildė darbo lapus, atsakinėjo į klausimus, fiksavo įspūdžius. Nors nuovargio būta nemažai, tikimės, kad keliauninkai šauniai paminėjo Profesoriaus devyniasdešimtmetį. Kelionėje jiems padėjo buvusi gimnazijos direktorė Elena Sekonienė ir mokytoja Nijolė Keraitienė.