Meniu Uždaryti

DUK

Kaip pateisinti pamokas praleistas dėl ligos?
https://ignalina.lt/naujienos/396/informacija-mokiniu-tevams:3057
Atmintinė

Kaip fiksuojamas pusmečio vidurkis?
Mokiniui, besimokančiam pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą ir atlikusiam skirtas vertinimo užduotis pusmečio dalyko įvertinimas skaičiuojamas iš visų atitinkamo laikotarpio pažymių, skaičiuojant jų aritmetinį vidurkį ir taikant apvalinimo taisyklę.
Jei mokinys be pateisinamos priežasties nelankė gimnazijos ir iki pusmečio pabaigos neatliko tuo laikotarpiu skirtų vertinimo užduočių (pvz., kontrolinių darbų ir kt.), nepademonstravo pasiekimų, numatytų pagrindinio ar vidurinio ugdymo bendrosiose programose fiksuojamas nepatenkinamas pusmečio dalyko įvertinimas įrašu „neįskaityta“ („nsk.“).
Mokinys, praleidęs 50% ir daugiau pusmečio pamokų ir neatsiskaitęs už ugdymo plano privalomojo ar pasirenkamojo dalyko programos praleistas temas, vertinamas neįskaityta. Įrašoma „nsk“.
Jei mokinys neatliko per pusmetį skirtų vertinimo užduočių dėl pateisintų priežasčių (pvz., ligos), fiksuojamas įrašas „atleista“ („atl.“).

Kaip skaičiuojami metiniai įvertinimai?
Dalyko metinis įvertinimas fiksuojamas iš I ir II pusmečių pažymių, skaičiuojant jų aritmetinį vidurkį ir taikant apvalinimo taisyklę. Jei II pusmečio įvertinimas fiksuotas įrašu „neįskaityta“ („nsk“), tuomet dalyko metinis įvertinimas – „neįskaityta“ („nsk“).
Mokiniui, turinčiam dalyko nepatenkinamą antrojo pusmečio įvertinimą, negali būti išvedamas patenkinamas to dalyko metinis įvertinimas.
Jei pasibaigus ugdymo procesui buvo skirtas papildomas darbas, papildomo darbo įvertinimas laikomas metiniu.

Kokie dalykai kokiose klasėse vertinami pažymiais, kokie – įskaita?
Įskaita („įsk“) vertinama:

DalykasKlasė
Dorinis ugdymas (tikyba/etika)1-4, 5-8, Ig-IVg
Dalykų moduliaiIIIg ir IVg
Gyvenimo įgūdžiai5, 7, Ig
Žmogaus sauga6, 8
Nacionalinio saugumo ir krašto gynybaIIIg

Mokinių, besimokančių pagal dalykų (išskyrus dorinio (etikos / tikybos) ugdymo) pradinio ugdymo programą, pasiekimai vertinami lygiais: „a“ – aukštesnysis, „pg“– pagrindinis, „pt“ – patenkinamas, „npt“ – nepatenkinamas.
Visų kitų dalykų mokinių, besimokančių pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą, pasiekimai vertinami pažymiais (1-10 balų sistema).

Kada pusmetyje rašoma „atl“ ir ką tai reiškia?
Jei mokinys neatliko per pusmetį skirtų vertinimo užduočių dėl pateisintų priežasčių (pvz., ligos), fiksuojamas įrašas „atleista“ („atl.“).

Kada vaikas nekeliamas į kitą klasę?
Mokinio, turinčio nepatenkinamus įvertinimus, neatlikusio socialinę pilietinę veiklą, kėlimo į aukštesnę klasę, palikimo kartoti ugdymo programos ar papildomo darbo skyrimo klausimus svarsto mokinį ugdę mokytojai, kiti ugdymo procese dalyvavę asmenys. Mokytojai pasibaigus ugdymo procesui mokyklos vadovui siūlo: arba skirti mokiniui papildomą darbą, arba kelti į aukštesnę klasę, arba palikti kartoti ugdymo programos.
Mokiniui skiriant papildomą darbą, susitariama dėl galimos pakartotinio svarstymo dėl kėlimo į aukštesnę klasę ar palikimo kartoti ugdymo programos datos, papildomo darbo atlikimo trukmės, konsultacijų formų ir būdų, jų laiko, mokinio atsiskaitymo datos. Mokyklos vadovo įsakymu skiriami papildomi darbai ir nurodoma atsiskaitymo data.
Jei mokinio papildomas darbas buvo įvertintas nepatenkinamu įvertinimu arba praėjo nustatytas laikas, kada mokinys turėjo atsiskaityti, mokytojai pakartotinai svarsto mokinio mokymosi pasiekimus. Išklauso mokinio, tėvų (globėjų, rūpintojų) pageidavimą ir teikia siūlymą mokyklos vadovui.
Sprendimą dėl papildomo darbo skyrimo mokiniui, jo kėlimo į aukštesnę klasę ar palikimo kartoti ugdymo programą, atsižvelgęs į Mokytojų siūlymą, ne vėliau nei paskutinė einamųjų mokslo metų darbo dieną priima mokyklos vadovas. Sprendimas įforminamas mokyklos vadovo įsakymu. Su įsakymu mokykla supažindina mokinio tėvus (globėjus, rūpintojus).
Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo baigiamosios klasės mokinys, turintis patenkinamus visų atitinkamos ugdymo programos dalykų, nurodytų ugdymo plane, mokinio individualiame ugdymo plane, metinius įvertinimus, o pagrindiniame ugdyme ir atlikęs socialinę pilietinę veiklą, į aukštesnę klasę nekeliamas, jis laikomas baigusiu atitinkamą ugdymo programą.
Pagrindinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys, turintis bent vieno dalyko nepatenkinamą metinį (po papildomo darbo, jei buvo skirtas) įvertinimą, paliekamas kartoti ugdymo programos pagrindinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje. Nenorintis kartoti visų tos klasės ugdymo programos dalykų programos gali Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytomis mokymosi formomis mokytis tų ugdymo programos atskirų dalykų, kurių metinis įvertinimas nepatenkinamas, ir atsiskaityti.
Vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokinys, turintis bent vieną nepatenkinamą dalyko metinį (po papildomo darbo, jei buvo skirtas) įvertinimą, nepaliekamas kartoti ugdymo programos vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje. Asmuo gali Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytomis mokymosi formomis mokytis tų ugdymo programos atskirų dalykų, kurių metinis įvertinimas nepatenkinamas, ir atsiskaityti.
Jei mokinys kartoja visą mokslo metų ugdymo programą antrus metus, jo turimi tos klasės (mokslo metų) dalykų metiniai įvertinimai laikomi negaliojančiais.

Kokios užduotys yra vertinamos?
Dalykų mokytojai per pirmąją dalyko pamoką aptaria su mokiniais vertinimo kriterijus, metodus ir formas. Pasiekimų ir pažangos vertinimo aptarimą fiksuoja el. dienyno skiltyje, susijusioje su pamokos tema. Dalyko vertinimo tvarką skelbia dalyko kabineto stende. Klasių vadovai supažindina tėvus (globėjus, rūpintojus) su dalykų vertinimo tvarka iki rugsėjo mėnesio pabaigos.

Ar mokiniui privalu atlikti per pusmetį numatytas dalyko vertinimo užduotis?
Mokiniui privalu atlikti per pusmetį numatytas dalyko vertinimo užduotis. Išimtys taikomos ilgalaikės ligos atveju.

Naudingos nuorodos:

NUOSEKLIOJO MOKYMOSI PAGAL BENDROJO UGDYMO PROGRAMAS TVARKOS APRAŠAS

IGNALINOS R. DIDŽIASALIO „RYTO“ GIMNAZIJOS MOKINIŲ MOKYMOSI PASIEKIMŲ IR PAŽANGOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠAS