5 kovo, 2024

Konkursui „Mano kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“ pasibaigus

Jau nebe pirmus metus Lituanistų sambūrio drauge su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Lietuvių kalbos institutu, Lietuvių kalbos draugija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuojamas konkursas sulaukia vis didesnio populiarumo.  Šįmet buvo gauti 185 darbai iš Lietuvos bei lituanistinių mokyklų užsienyje. Kadangi darbų labai daug, o prizinių vietų skaičius ribotas, komisijai buvo tikrai sunku apsispręsti. Konkurso rezultatų aptarime džiugią žinią išgirdo ir mūsų gimnazijos kūrybinė grupė: aštuntokės Dominika Bezrodnaja ir Jurgita Pauliukėnaitė su vadove mokytoja Skaidre Pauliukėniene. Jos  kūrė filmą „Ryčiausio krašto šviesulys“ apie ilgametę, kone keturiasdešimt metų trunkančią vakaronių tradiciją Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje ir jų iniciatorę mokytoją Nijolę Keraitienę. Šiam darbeliui Lietuvių kalbos draugija skyrė savo prizą. Apie tai paskelbusi žurnalo „Gimtoji kalba“ vyr. redaktorė Rita Urniežiūtė negailėjo šiltų žodžių visiems konkurso dalyvių darbams.  O Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas mielai pakvietė atvykti visus konkursantus į svečius – į Vileišių rūmus ir iš arti pamatyti vieną iš lietuvybės centrų, pasiklausyti įdomių pasakojimų ne tik apie Petrą Vileišį, jo veiklą, bet ir susipažinti su Mokslo draugijos veikla, didžiausiu Lietuvoje Tautosakos archyvu, pasėdėti už Jono Basanavičiaus stalo.

Laimėtas epistolinio rašinio konkursas

Kovo 4 dieną Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centre vyko Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso vertinimo komisijos posėdis. Šį konkursą daug metų organizuoja Pasaulinė pašto sąjunga. Ji gyvuoja jau 150 metų ir tarnavo net 8 žmonių kartoms visame pasaulyje. Tačiau nuo jos įkūrimo pasaulis drastiškai pasikeitė. 2024 metų konkurso tema: „Parašyk laišką ateities kartoms apie pasaulį, kurį tikitės, kad jos paveldės“.
Epistolinio rašinio konkurse dalyvauja  ne vyresni nei 15 metų mokiniai. Komisija geriausiu  pripažino ir išsiuntė respublikinei komisijai Jurgitos Pauliukėnaitės, Didžiasalio „Ryto“ gimnazija (mokytojos konsultantės Skaidrė Pauliukėnienė ir Nijolė Keraitienė)  darbą. Sveikiname Jurgitą ir linkime sėkmės kitame etape!