1 kovo, 2024

Gimnazistai atšventė šimtadienį

Šimtadienis nedidelėje mokykloje – visada ypatinga, šilta, kone šeimyniška šventė. Šiųmetiniai vienuoliktokai nutarė savo vyresniuosius draugus išleisti į paskutinę šimto dienų atkarpą apdovanotus „Oskarais“. Kas ten žino, gal kai kam jie pirmieji, bet ne paskutiniai?
Taigi IIIg su savo klasės vadovu Dariumi Vitėnu ilgai triūsė, kad visiems šventės svečiams  pakaktų ir vaišių, ir užduočių, ir dėmesio, ir geros nuotaikos. Įėjusių į mokyklą laukė raudonas kilimas ir balionais papuošta sienelė. Kas gi atsisakys įsiamžinti tokioje ypatingoje vietoje? Išradingai papuošta ir valgyklos erdvė, kurioje abiturientai su klasės vadove Valentina Sinkevič sutikti audringais plojimais. Nuskambėjo pirmosios mokytojos Dalios Sulienės ir dabartinės vadovės sveikinimai, linkėjimus išsakė IIg mokiniai,  Ig klasės komanda ne tik sveikino, bet ir prigalvojo šventės kaltininkams įdomių užduočių. Nenusileido ir šventės organizatoriai, į  žaidimų sūkurį įtraukę  ne tik visus dvyliktokus, bet ir kitus svečius. O abiturientai, atsiėmę savuosius „Oskarus“, simboliškai perdavė mokyklos vairą vienuoliktokams, prieš tai prisaikdinę ja rūpintis bei pagirdę ypatingu vitaminingu čia pat suplaktu kokteiliu ir pamaitinę kasdienine duona.
Šventės pabaigą vainikavo Dalios Sulienės ir Valentinos Sinkevič dainos, kuriomis pirmoji mokytoja ir dabartinė klasės vadovė jautriai palydėjo mokinius į artėjantį egzaminų kelią. Tebūna jis visiems sėkmingas!

Tarptautinio projekto veiklos Portugalijoje

2024 m. vasario 20-28 dienomis Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokiniai Silvestras Pilipenko, Danielė Cvek, Aleksandra Karpenko, Ligitas Artomovičius, Kamilė Filipavičiūtė, Ignas Andrijauskas, Justina Šeštokaitė bei Vaidas Velička kartu su lydinčiomis mokytojomis Sonata Petkūniene ir Lenie Drūteikiene dalyvavo Erasmus + projekto „Europos kultūros mozaika“ (projekto kodas: 2023-1-LT01-KA122-SCH-000142162) grupės mokinių mobilumo veikloje Portugalijos Faro mieste. Gimnazijos atstovus šiltai priėmė AGRUPAMENTO DE ESCOLAS PINHEIRO E. ROSA mokyklos bendruomenė.
Atvykimo diena buvo skirta mokinių bei mokytojų susipažinimui su Faro miestu. Antra diena praleista priimančioje mokykloje, vizitas suartino Lietuvos bei Portugalijos atstovus. Nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro vyko pamokos bei žaidimai, jų metu girdėjosi juokas bei tvyrojo smagi nuotaika. Trečią dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo kūno kultūros pamokoje, kur sublizgėjo gebėjimu žaisti krepšinį.  Linksmai įsijungė ir į šokių pamokas, visų mėgstamos dainos neleido stovėti susikausčius nei portugalams, nei mums – lietuviams. Po fizinio aktyvumo svečiai buvo pakviesti į maisto gamybos pamoką. Jos metu susidomėję klausėsi apie jų krašte gaminamus patiekalus bei kartu dalyvavo gamybos procese. Pamokos pabaigoje vyko ypatingų patiekalų degustavimas. Kitą dieną mokiniai turėjo galimybę pasižymėti istorijos, matematikos bei anglų kalbos pamokose. Mūsiškiai stropiai mokėsi ir dalinosi savo patirtimi.
Siekiant mus iš arčiau supažindinti su Portugalijos gamta, buvo organizuotas dviračių žygis į Ria Formosą gamtos parką, kuris įsikūręs piečiausiame Portugalijos Algarvės pakraštyje bei yra vaizdingas gėlavandenių lagūnų, smėlio salų ir vešlių druskos pelkių sūkurys. Ne mažiau įspūdinga buvo išvyka į Benagil ir Albufeira pakrantę, kur tūkstantmečius didingai prastovėjusios uolos vertė mus stebėtis nepakartojamu gamtos grožiu.
Nors kelionė truko tik  savaitę, tačiau parsivežėme daug įspūdžių, nuostabių prisiminimų, žinių bei patirties. Aktyviai įsitraukdami į visas veiklas dalyviai sustiprino ne tik savo socialinius ir bendravimo įgūdžius, bet  ir praplėtė pasaulėžiūrą. Ši išvyka tapo paskatinimu mokytis ir siekti gerų rezultatų, mokiniai susirado draugų, kuriuos ateityje norės aplankyti, taip pat pajuto keliavimo malonumą, tad yra motyvuoti mokytis, jog galėtų tai patirti ir ateityje.
Dėkojame Europos Sąjungos Erasmus + projektui už suteiktą galimybę tobulėti.
„Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Švietimo mainų paramos fondo požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija negali būti laikoma už juos atsakinga“.
Straipsnį parengė projekto koordinatorė Lietuvoje Lenie  Drūteikienė bei biologijos mokytoja metodininkė Sonata Petkūnienė