25 gegužės, 2022

Ar dar įdomu skaityti Ievą Simonaitytę?

Tokį klausimą svarstė gimnazijos septintokai, susibūrę į pamoką Didžiasalio gyvenvietės  bibliotekoje su bibliotekininke  Gintare Jurgelėniene ir mokytoja Nijole Keraitiene. Taip jie apibendrino literatūros vadovėlio skyrių „Minties kelionė“, kuriame susipažino su dienoraščių, laiškų, prisiminimų svarba tautos kultūrai. Išklausę aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomus Ievos Simonaitytės atsiminimus, mokiniai diskutavo,  kam reikalingi dienoraščiai, skaitė rašytojos prisiminimų knygą „O buvo taip“, dalijosi savo pirmaisiais vaikystės prisiminimais, aiškinosi, ką apie žmogų galima sužinoti iš jo prisiminimų. Taip pat kalbėta apie Mažosios Lietuvos svarbą lietuvių kultūrai: tai pirmosios lietuviškos knygos žemė, tai vieta, iš kurios per keturiasdešimt spaudos draudimo metų keliavo lietuviškas žodis. O Ieva Simonaitytė – tikra Mažosios Lietuvos metraštininkė, gyvenusi XX amžiuje ir mums palikusi neįkainojamus turtus. Gal ne visada lengva paaugliui suprasti jų vertę, bet bandyti verta.