2 gegužės, 2022

Tarptautinis susitikimas Latvijoje

Balandžio 3–8 dienomis Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyriaus mokiniai Marytė Griškevičiūtė, Artiom Korotkov, Benas Švalkus ir Aušra Černiūtė kartu su mokytojais Sonata Petkūniene bei Lenie Drūteikiene dalyvavo „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projekte „Every drop counts“ („Kiekvienas lašas yra svarbus“) šeštame susitikime Latvijoje. Į susitikimą taip pat atvyko ir Lenkijos bei Čekijos atstovai.
Susitikimas prasidėjo Malpils mokykloje, kurioje partneriai pristatė savo atstovaujamas organizacijas. Latvijos projekto komanda suorganizavo šiltą priėmimą. Buvo numatyta nemažai išvykų, kad per trumpą laiką galėtume susipažinti su šalies vandens ištekliais, gamtos grožiu ir šalies kultūra. Aplankėme Siguldos miestą bei sostinę Rygą.
Projektas „Kiekvienas lašas yra svarbus“ vandens tema, todėl vizito metu daug dėmesio skirta aptarti vandens galimybes. Tuo tikslu mums buvo paruoštos ekskursijos į hidroelektrinę netoli Malpilio miestelio, taip pat į hidroelektrinės muziejų Kegums. Apsilankymo metu sužinojome, kad hidroelektrinėse sukaupta krentančio vandens energija suka turbinas, sujungtas su elektros energiją gaminančiais generatoriais. Tokių elektrinių gaminama elektros energija yra pigesnė, o vanduo yra atsinaujinantis energijos šaltinis.
Mūsų laukė įspūdingas žygis į Kemerio nacionalinį parką, kur patyrę gidai organizavo ekskursiją į pelkes. Gavę avalynę, skirtą tik vaikščiojimui per pelkes, žygiavome gidams iš paskos. Atidžiai klausėmės nurodymų, sužinojome, kaip išsigelbėti pakliuvus į pelkių žabangas, kaip saugiai pereiti kliūtis.
Labiausiai džiugino mokinių draugystė bei dalijimasis gerąja patirtimi. Šypsenos, juokas ir gera nuotaika lydėjo mus visas tas greitai prabėgusias dienas. Namo sugrįžome pasisėmę žinių bei įgiję praktikos.
Straipsnis atspindi rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.
Straipsnį parengė anglų kalbos mokytoja metodininkė L. Drūteikienė bei biologijos mokytoja metodininkė S. Petkūnienė.