24 gegužės, 2022

Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Po kelerių pandemijos metų pagaliau pasidžiaugėme gyva ir tikra paskutinio skambučio švente. Anksti rytą tradiciškai prižadinę mokytojus ir aplink juos gyvenančius, šventės kaltininkai 8 val. išpuoštomis mašinomis atvyko į gimnaziją. Čia juos plojimais pasitiko visa bendruomenė ir šventiškai padabinta mokykla. (Išvakarėse čia dėl to  ilgai darbavosi IIIg klasės mokiniai su klasės vadove Sigita Panaviene.) Paskutines pamokas jiems vedė pirmoji mokytoja Aldona Misiūnienė ir klasės vadovas Rimantas Šimonėlis. Po to abiturientai su tėveliais ir mokytojais dalyvavo šv. Mišiose, kurias  Tverečiaus bažnyčioje aukojo klebonas Antanas Domeikis.
O 12 val., skambant daugybę laidų išlydėjusiam senoviniam  skambučiui, mūsų dvyliktokus pirmokai atvedė į aktų salę, pilną mokinių, tėvų ir artimųjų, mokytojų ir svečių. Sveikinimo žodžius tarė Didžiasalio seniūnas Antanas Pauliukėnas, Tverečiaus seniūnas Aivaras Lozda, gimnazijos tarybos pirmininkė Irena Rakštelienė, rajono tarybos narė Edita Brukštuvienė, buvusi direktorė Elena Sekonienė, Jaunojo pasieniečio būrelio vadovas Andrejus Matvėjevas. Pastarasis įteikė padėkas aktyviems būrelio nariams  Deividui Gržibovskij, Dominykui Papšiui ir Eligijui Sekonui. Gimnazijos padėkas ir leidimą laikyti pasirinktus egzaminus gavo visi abiturientai. Šiltus žodžius jiems skyrė A. Misiūnienė ir R. Šimonėlis. Jautrų žodį tarė Deivido mama, o šypsenos ir plojimai lydėjo pirmokų, globojamų Liudmilos Račkauskienės, pasirodymą bei meninės raiškos būrelio su mokytoja Valentina Sinkevič atliekamas dainas. Ovacijų audrą sukėlė įspūdingai sudainuota Kamilės Filipavičiūtės daina.
Abiturientai savo ruožtu padėkojo ne tik mokytojams ir tėvams, bet ir visam gimnazijos personalui: virėjoms, valytojoms, vairuotojui, techniniams darbuotojams, bibliotekininkei, raštinės vedėjai ir direktorei. Vienuoliktokams perduotas mokyklos raktas, duoti rašytiniai nurodymai, kaip elgtis likus gimnazijos šeimininkais. Belieka visai nedaug: sėkmingai išlaikyti pasirinktus egzaminus ir laukti visų gražių linkėjimų išsipildymo!