10 gegužės, 2022

Tarp geriausių kalbos mokovų – ir mūsų mokinys

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, rajono savivaldybė kasmet organizuoja konkursą „Padėk suklupusiam žodžiui“, kuriame dažnai dalyvauja ir mūsų gimnazijos moksleiviai. Smagu, kad šiais metais IIIg klasės mokinys Algirdas Pauliukėnas buvo tarp geriausių: gerai atlikęs kalbos kultūros užduotis užėmė antrąją vietą. Jam įteikta  mero padėka ir savivaldybės dovanėlė. Iš viso konkurse dalyvavo 22 mokiniai ir penkiolika suaugusiųjų, kurie buvo vertinami atskirai. Šia proga Ignalinos viešojoje bibliotekoje buvo surengta turininga popietė, kurios metu dalyviai turėjo progą išklausyti įdomią ignaliniečio kalbininko Laimučio Bilkio paskaitą „Mūsų vietovardžiai“. Jis kvietė vietovardžius viešinti, užrašinėti, išsaugoti, jais domėtis. Mūsų gimnazija prieš keletą metų vykdė projektą „Tverečiaus krašto vietovardžiai“, tad ši netradicinė pamoka priminė jau nuveiktus darbus.