6 gegužės, 2022

Pamoka apie partizanų literatūrą Antanų miške

Gimnazijoje jau senokai susiklostė tradicija literatūros ir istorijos pamokas apie partizanus vesti Antanų miške, kur pokariu buvo stipri partizanų bazė. Ten nelygiame mūšyje su gausiomis NKVD pajėgomis galvas padėjo daug ir iš mūsų krašto kilusių kovotojų. Tą vietą žymi kryžius ir atminimo lenta. Šį kartą į pamoką vyko septintokai su mokytoja Nijole Keraitiene. Prieš tai mokiniai lankėsi  gimnazijos muziejuje bei susipažino su mūsų krašto tremtinių ir politinių kalinių prisiminimų knyga „Palinko liepa šalia kelio“.
Miškas saulėtą dieną atrodė pilnas žiedų, paukščių  čiulbesio ir ramybės, o jo keliukai taip ir traukė pabėgioti, pasidžiaugti. Tačiau prie atminimo lentos mokiniai susikaupė. Ernesta Baliko papasakojo apie šios vietos istoriją, visi septintokai paskaitė partizanų prisiminimų ištraukas. Taip apibendrintas literatūros vadovėlio skyrius „Apie dvasios didybę“.