Trys dienos, mokančios išgyventi

Ig klasė pirmieji mūsų rajone išbandė plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą.  Trijų dienų integruota programa iš pradžių atrodė šiek tiek gąsdinanti: nors pilietiškumas ir pirmoji medicinos pagalba girdėti ir praktiškai išbandyti dalykai, bet ypač grėsmingai atrodė išgyvenimo pagrindai, šaudyba ir ginkluotė, bendroji sauga, žygis, turint galvoje nekokius lapkričio orus.
Tačiau nuogąstavimai išsisklaidė pradėjus konkrečias veiklas. Užsiėmimus vedęs Šaulių sąjungos narys Gintaras Gruodis mokė itin svarbių dalykų: kaip išgyventi lauko sąlygomis, kaip palaikyti higieną, maitintis sausu daviniu, išgauti vandenį, pasistatyti palapinę, kaip užrišti mazgus, kad jie neatsirištų. Mokiniai sužinojo, kas tas išgyvenimo paketas, kaip saugiai įrengti laužavietę ir įkurti laužą. Jie susipažino ir su pneumatiniais šautuvais, išmoko saugiai elgtis su ginklu, sužinojo apie taiklaus šaudymo principus ir patys juos išbandė. Be abejo, labai naudinga buvo ekstremalių situacijų ABC bei pirmosios medicinos pagalbos principų pasikartojimas.
Visos veiklos pavyko ir buvo tikrai naudingos. O paskutinę dieną vyko žygis, kuriame reikėjo ir praktiškai pritaikyti orientavimosi vietovėje žinias, ir atlikti įvairias užduotis. Bet svarbiausia patirtis, pasak G. Gruodžio, buvo psichologinė: mokiniai patyrė, kaip  teisingi sprendimai ir kritinis mąstymas tiesiogiai veikia žmogaus gyvenimą. Nepasiėmei pirštinių ar kepurės – žinok, kad patirsi didelių nepatogumų. Pasirinkai nešti nešulį ne kuprinėje – nesiskųsk, kad sunku. Tokios pamokos įsimena.
Visi mokiniai sėkmingai įveikė kursą ir gavo baigimo pažymėjimus. Kaip  patys pastebėjo,  tokia patirtis, kurią jie sukaupė,  būtų labai naudinga kiekvienam.