Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytojos dalyvavo kursuose Islandijoje

Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija laimėjo dotaciją Erasmus + projektui „Europos kultūros mozaika“ (projekto kodas: 2023-1-LT01-KA122-SCH-000142162). Projekto trukmė 2023-06-01 – 2024-08-31.
Projekto tikslai:
1. Skatinti toleranciją, įvairovę, įtraukiamąjį ir demokratinį dalyvavimą plėtojant Europos švietimą, vertybes, plečiant tarpvalstybinį bendradarbiavimą.
2. Gerinti ugdymo kokybę remiant mokyklos darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, skatinant naujas technologijas ir naudojant inovatyvius mokymo metodus mokymosi aplinkoje, dalijantis gerąja patirtimi.
Pirmasis projekto mobilumas vyko šių metų spalio 15-21 d. Gimnazijos mokytojos Sonata Petkūnienė ir Lenie Drūteikienė dalyvavo kursuose „Islandijos kultūra ir paveldas. Tvarus gyvenimo būdas susijęs su vietine gamta“ Islandijoje. Jų trukmė –  40 akademinių valandų mokymosi klasėje, kūrybinės dirbtuvės ir edukacinė veikla stebint kultūrinį ir istorinį paveldą. Kursuose dalyvavo mokytojai iš įvairių Europos šalių. Pirmąją mokymų dieną visi dalyviai pristatė savo šalį ir mokyklą. Kursų metu mokytojai dalinosi savo gerąja patirtimi, dalyvavo diskusijose, kaip Erasmus programos padeda užtikrinti aukštus reikalavimus atitinkančius moksleivių mainus ir mokyklų veiklas.
Vizito metu aplankėme žymius Islandijos objektus, tokius kaip Hellisheidi geoterminė elektrinė, Islandijos parlamentas bei Perlų muziejus.
Šių kursų dėka patobulinome savo praktinius įgūdžius, susijusius su vietos paveldo išsaugojimu. Taip pat patobulinome savo pažinimo, kūrybiškumo, komunikavimo, kultūrines, pilietiškumo, socialines, emocines, ir sveikos gyvensenos kompetencijas. Kursų dalyviams buvo įteikti Erasmus + sertifikatai. Mokymai suteikė galimybę stiprinti europinį mokyklų bendradarbiavimą ir užmezgė pažintis tarp dalyvių.
Ateityje numatomi mobilumai mokytojams Latvijoje bei mokiniams Portugalijoje.
Dėkojame Europos Sąjungos Erasmus + projektui už suteiktą galimybę tobulėti profesinėje srityje.
Šis projektas bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą Erasmus +. Šis straipsnis atspindi tik autorių požiūrį, todėl komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
Straipsnį parengė projekto koordinatorė Lietuvoje L. Drūteikienė bei biologijos mokytoja metodininkė S. Petkūnienė