Šlyninkos vandens malūnas

Spalio 20 dieną mokiniai, tęsdami projekto veiklas, vyko į etninės kultūros ir tautinio paveldo objektą, esantį Zarasų rajone – Šlyninkos vandens malūną. Tai tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga, veikiančia iki šių dienų. Girnų mechanizmai bei medinės interjero detalės sukuria ypatingą ir jaukią atmosferą. Malūno šeimininkas vaizdžiai papasakojo, kaip senovėje besisukantis vertikalusis ratas, pasitelkdamas vandens galią, maldavo miltus.  Mokiniams buvo pademonstruotas malūno veikimo principas ir suteikta galimybė patiems susimalti miltus. Apžiūrėję malūno konstrukcijas, mokiniai ragavo Lietuvos tautinio paveldo patiekalus, žaidė senovinius žaidimus ir pagilino žinias  apie lietuvių liaudies gyvenimo būdą bei tradicijas. Atsižvelgiant į Covid-19 situaciją Lietuvoje šis objektas buvo pasirinktas  kaip saugiausias būdas mokinių žinioms apie vandens galią praplėsti,  keičiant jį į 2019 metais projekte  suplanuotą švietimo programą apie vandens tiekimo objektų technologinių procesų valdymo sistemą „Vilniaus vandenys“.
Lenie Drūteikienės parengta informacija