Aplankytas Kaunas

2019 m. Lietuvoje buvo minimi kaip Laikinosios sostinės metai. V. Landsbergio fondas mūsų gimnazijai skyrė lėšų mokinių ekskursijoms, nes Kaunas mums menkiau pažįstamas. Tačiau praėjusiais mokslo metais pakeliauti sutrukdė karantinas. Todėl nutarta planus įgyvendinti dabar, kol pandemija vėl neįsisiautėjo.
Pirmieji vykti susiruošė Ig–IIIg klasių mokiniai su mokytojomis Sigita Panaviene ir Valentina Sinkevič. Jie perėjo garsiąją Laisvės alėją iki pat restauruojamo Soboro,  aplankė Kauno pilį ir pasigrožėjo šalia jos įkurdinta Vyčio skulptūra. Paskui laukė pažintis su M. K. Čiurlionio muziejumi. Čia eksponuojami ne tik garsiojo dailininko darbai, bet ir neseniai atidaryta unikali kaunietės medikės Audronės Zupkienės paroda „Siuvinėtas Čiurlionis”. Be to, mokiniai apžiūrėjo ir senosios keramikos bei  tekstilės ekspozicijas.
Viena iš svarbiųjų laikinosios sostinės lankytinų vietų – Vytauto Didžiojo karo muziejus. Muziejaus rinkinį sudaro archeologiniai radiniai, šaltieji ir šaunamieji ginklai, amunicijos rinkiniai, pasakojantys apie Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raidą, „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą daiktai ir dokumentai, fotonegatyvų ir fotonuotraukų kolekcijos, užsienio valstybių kariuomenių uniformų kolekcija, dokumentų ir knygų rinkinys.  Čia mokiniai pasijuto prisilietę prie gyvos istorijos. Beje, dauguma jų Kaune lankėsi pirmą kartą.
Gimnazija dėkinga V. Landsbergio fondui už rūpestį ir paramą.