Pagerbti lietuvių kalbos konkursų nugalėtojai

2020 m. Ignalina buvo paskelbta pirmąja Lietuvių kalbos dienų sostine. Penktadienį čia surengtas baigiamasis Lietuvių kalbos dienų renginys. Jame pasidžiaugta buvusiomis veiklomis, dėkota partneriams ir pagalbininkams, apdovanoti konkursų nugalėtojai ir dar kartą eilėmis ir muzika pagerbta mūsų kalba. Susirinkusius pasveikino savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, kalbos tvarkytoja ir kalbos dienų renginių koordinatorė Laima Sidorenkienė. Renginyje koncertavo Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos mokiniai, džiugino Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės dainos.
Lietuvių kalbos dienų konkursuose dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Rajone kaip ir kasmet vyko savivaldybės administracijos organizuotas konkursas „Padėk suklupusiam žodžiui“. Baigiamajame renginyje apdovanoti šio konkurso nugalėtojai. Smagu, kad moksleivių grupėje antrosios ir trečiosios vietos laimėtojos – mokytojos Nijolės Berdikšlienės auklėtinės abiturientės Goda Čepulytė ir Paula Gimbickaja.
Ignalinos viešoji biblioteka organizavo konkursą „Tauta, kalba, valstybė“ 5–8 klasių mokiniams ir 9–12 klasių mokiniams bei suaugusiesiems. Ir čia apdovanoti nugalėtojai, tarp kurių pulkelis didžiasaliečių: septintokas Julius Martinėnas, aštuntokė Kamilė Filipavičiūtė, taip pat vyresni mokiniai ir suaugusieji Algirdas Pauliukėnas, Nijolė Keraitienė ir Gintarė Jurgelėnienė.
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis Ignalinai dėkojo, kad ji garbingai ir kūrybingai susitvarkė su karantino metu kilusiais iššūkiais, visus numatytus darbus puikiai atliko ir visada išliks pirmoji sostinė. Renginyje A. Antanaitis skaitė paskaitą „Mes kiekvienas esame kalbos ir valstybės kūrėjas“. Kalbėta apie tautos pagrindus, idealus, laikmečio grimasas ir amžinus dalykus. Šiandien, pasak pirmininko, mums jau nebereikia atlikti jokio žygdarbio, tik turime išsaugoti, ką turime. O kalba ir  yra tas didysis turtas bei tautos ir valstybės protas.