Toliau sėkmingai puoselėjame tarmę ir etnokultūrą

Gegužės 17 d. Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko Aukštaitijos regiono etnokultūros varžytuvės „Mūsų lobynai“ ir ,,Tarmių lobynai“, kurias organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Varžytuvių tikslas – siekti etnografinių regionų savitumo išsaugojimo ir suaktualinimo, skatinti mokinius domėtis ir pažinti gimtojo krašto tradicinę kultūrą, ugdyti etnokultūrinį kūrybiškumą, baltišką pajautą, puoselėti tarmes, papročius ir tradicijas.
Varžytuvių dalyvių pasirodymus vertino: dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja, dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto vyresn. mokslo darbuotoja, Loreta Lichtarovičienė, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos etninės kultūros mokytoja metodininkė.
,,Tarmių lobynų“ etnokultūros varžytuvėse, kuriose rungėsi pavieniai pasakoriai, IVg kl. mokinys Algirdas Pauliukėnas užėmė I vietą, o septintokė Jurgita Pauliukėnaitė – antrą.
 „Mūsų lobynų“ varžytuvėse Didžiasalio „Ryto“ gimnazijai atstovaujančią komandą sudarė šie mokiniai: Algirdas Pauliukėnas, IVg kl., Silvestras Pilipenko, IIIg kl., Danielė Cvek, IIIg kl., Kamilė Filipavičiūtė, IIg kl., Julius Martinėnas, Ig kl., Jurgita Pauliukėnaitė, 7 kl.  Bendras triūsas nebuvo veltui. Iš varžytuvių parsivežė I vietos laimėjimą. Pristatyti savo kraštą bei mokyklą komanda pasirinko žvelgdama per kasmetines gimnazijoje vykstančias vakarones, kurių galima priskaičiuoti net 38, o jas visas organizavo mokytoja Nijolė Keraitienė. Pasidžiaugta žymiais mūsų krašto žmonėmis, jų nuopelnais, savo gimnazijos veikla bei laimėjimais. Smagiai visus nuteikė pasirinktas tautosakos paveldas –  jėgų išbandymo žaidimas bei puikiai pavykusi kulinarinė dalis –  rytų aukštaičių pusryčių blynai. Varžytuvėms mokinius paruošė mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė. Sveikiname!