Profesija iš arčiau

Jau nebe pirmus metus mokyklose vyksta įvairios akcijos, renginiai ir susitikimai, skirti karjeros planavimui ir bendruomenės įtraukimui „Šok į tėvo klumpes“. Ir mūsų gimnazijoje vyksta renginys ta pačia tema. Tik mes nešokinėjame į klumpes ir ne visai į tėvų, bet stengiamės pristatyti įvairias profesijas iš arčiau. Kiekviena klasė nuo pačių mažiausių pirmokų iki vienuoliktokų rengia pristatymus. Dvyliktokams jau davėme pailsėti, jie tą dieną kaip tik planavo savo ateitį laikydami lietuvių kalbos egzaminą. Bet mes esame jiems dėkingi už praeitų metų gaisrininkų pristatymą. Puikus informatyvumo, kūrybiškumo ir humoro derinys
Šiemet vėl turėjome įvairiausių profesijų ir labai skirtingų pristatymų. Pirmokai-antrokai muzikos pagalba gydė žvėrelius, o vyresni pirmokai ( IG) ragino tapti vaistininkais. Turėjome mažesnių ir didesnių mūrininkų, tinkuotojų, apdailininkų brigadą, išsamų praktikos ir teorijos derinį ( 4 klasė ir III G). Šeštokai padirbėjo žurnalistais pristatydami suvirintojo darbo specifiką, parengė video interviu. Galima sakyti, čia trumpai įšokome į tėvo batus, nes buvęs gimnazijos mokinys Vidmantas Spėčius yra ir vieno šeštos klasės mokinio tėtis. Tada teoriškai su penktokais pasivažinėjome krovininių transporto priemonių vilkikais. Pardavinėjome butus su II G nekilnojamojo turto agentais. O pavargę nuo įvairiausių darbų suplanavome kelionę ir užsisakėme vietas viešbutyje. Čia mus sutiko simpatiška registratorė, kurios darbas nėra vien maloniai šypsotis ir svečius registruoti. O ir tie svečiai būna įvairūs. Kai kurie pasitaiko labai įtartini, tenka kviesti apsaugą ar net policiją. Tą dieną trečiokams policininkams darbo ir taip netrūko, nes dar teko vykti sulaikyti banko plėšikus. Tad gynė, saugojo ir padėjo.
Smagiausia būna, kai vaikai turi idėjų, patys gamina priemones pristatymams, renka informaciją, vaidina, o ypač kai nebijo lipti ant scenos ir pasirodyti „gyvai“.
Mūsų improvizuota užimtumo tarnyba tą valandą padirbėjo visapusiškai ir užregistravo vėl visus atvykti 2024 m. birželio mėnesį.
Mokytoja Danguolė Mikulėnienė