Mokytojos sėmėsi patirties Lenkijoje

Įgyvendinant projekto „Tūkstantmečio mokyklos“ programą vasario 19 d.–23 d.  mūsų gimnazijos pedagogės Liudmila Račkauskienė ir Emilija Leščik kartu su kolegomis iš Ignalinos, Visagino ir Vilniaus dalyvavo stažuotėje Lenkijoje, Liublino mieste.
Stažuotės dalyviai susipažino su Lenkijos švietimo sistema, reformomis, domėjosi mokytojų kvalifikacijos galimybėmis, švietimo įstaigų mokymosi aplinkomis. Susitiko su pedagogais, administracijomis, aptarė stiprybes, problemas bei atsakė į pateiktus rūpimus klausimus. Stažuotės metu dalyviai aplankė tris Liublino švietimo įstaigas, kuriose stebėjo ir aptarė pamokas. Lankėsi Szkoła Podstawowa nr. 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej. Stebėjo matematikos pamoką „Obliczenia procentowe“ 6 klasėje ir biologijos pamoką „Sklad powetrza wdychanego i wydychanego“ 7 klasėje.
Prywatne Szkoły im. Królowej Jadwigi w Lublinie – geografijos  pamoka IIIg klasėje.
Liublino XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego stebėjo dvi pamokas:  geografijos „Ciśnienie atmosferyczne“ Ig ir  matematikos „Parabole tańczą“, IIg klasėse.
Įsiminė lenkų mokyklų patirtis: mes mokome, kaip galvoti, o ne ką galvoti. Progresas prasideda nuo veiksmų: aš pats.
Stažuotės metu mokytojai susipažino su kaimyninės šalies kultūra ir istorija, religine architektūra, aplankė istorines vietas: Liublino pilį ir Švenčiausios Trejybės koplyčią, Liublino senamiestį.
Didelį įspūdį paliko Liublino pilis, kuri stovi ant originalių viduramžių pamatų ir yra svarbi mums, lietuviams,  nes 1569 m. čia buvo pasirašyta ir ratifikuota Liublino unija. Pilis yra puiki vieta tyrinėti įvairius STEAM komponentus, o koplyčios architektūros tyrinėjimas – galimybė integruoti gamtos, inžineriją, technologijas, matematiką, menus bei  kūrybą.
Kelionė ir dalinimasis patirtimis ne tik praplėtė akiratį, bet  ir sužadino daugybę kūrybinių minčių.
Mokytojos Liudmila Račkauskienė, Emilija Leščik