Mokykla laimėjo dotaciją Erasmus + projektui „Europos kultūros mozaika“

Projekto trukmė 2023-06-01 – 2024-08-31.
Projekto tikslai:
1. Skatinti tolerancijos, įvairovės, įtraukimo ir demokratinio dalyvavimo plėtojant Europos švietimą, vertybes, plečiant tarpvalstybinį bendradarbiavimą.
2. Gerinti ugdymo kokybę remiant mokyklos darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, skatinant naujas technologijas ir naudojant inovatyvius mokymo metodus mokymosi aplinkoje, dalijantis gerąja patirtimi.
Projekte planuojami mobilumai Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytojams ir mokiniams: kursai mokytojams Islandijoje, darbo stebėjimo sesija Latvijoje bei grupinis studentų mobilumas Portugalijoje. Kursų Islandijoje tema: „Islandijos kultūra ir paveldas. Tvarus gyvenimo būdas susijęs su vietine gamta“. Darbo stebėjimo Latvijoje Malpils Vidusskola mokykloje metu planuojame stebėti pamokas, kalbėtis su mokytojais, aptarti darbo strategiją ir metodus, kompetencijas. Tikslas – asmeninis mokytojų tobulėjimas, kvalifikacijos kėlimas bei mokymasis ir projektų rašymo įgūdžių tobulinimas.
Tikimės, kad kursų metu dalyviai įgis naujų žinių, patobulins bendravimo, skaitmeninio ir komandinio darbo įgūdžius. Patirties semsis iš Europos šalių ir užmegs kontaktus tolimesniems projektams. Mokysimės naujų ugdymo metodų, skirtų įvairaus amžiaus mokinių integravimui į mokymosi procesą. Mokysimės motyvacijos didinimo technikų, kurias naudosime palankiai ir įtraukiai mokymosi aplinkai kurti. Moksleiviams tai bus vertinga patirtis asmeniniam tobulėjimui. Stebėdami ir bendraudami jie įtvirtins savo gebėjimus praktikoje, tobulės socialinėse, tarpkultūrinėse, komunikacinėse srityse, galės aktyviau dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Mokydamiesi apie skirtingas kultūras jie taps atviri ir gerbs savo bendraamžius iš skirtingų kultūrų.
Projekto kodas: 2023-1-LT01-KA122-SCH-000142162.