Link Vasario šešioliktosios – per etnografinius regionus su „Čiulbute“

Prieš atostogas gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos renginiai, skirti Aukštaitijos metams. Pirmiausia į bendrą pamoką „Lietuvos etnografiniai regionai – ar pažįsti juos visus?“ rinkosi Ig-IVg klasių mokiniai. Pasiruošti jiems padėjo mokytojos Skaidrė Pauliukėnienė ir Nijolė Keraitienė. Šią pamoką vedė IIIg klasės mokiniai Ligitas Artomovičius ir Danielė Cvek. Kiekviena klasė pasakojo apie pasirinkto regiono tautinius drabužius, tradicinius valgius, išskirtinius papročius, tarmės ypatumus. Dzūkų ir suvalkiečių tarmių teko klausytis iš įrašų. Lengviausia mums gyvai išgirsti ir suprasti savojo krašto tarmę, kurią nuolat populiarina daugybės konkursų prizininkas abiturientas Algirdas Pauliukėnas. Ir šįsyk jo pasakojimas sukėlė daug juoko. Bet labai smagu, kad turėjome progą gyvai išgirsti ir žemaičių tarmę: pasaką mums pasekė tikrų tikriausia žemaitė – istorijos mokytoja Danguolė Mikulėnienė.
O tada estafetę perėmė šaunios Ignalinos krašto etnografinio ansamblio „Čiulbutė“ moterys: ansamblio vadovė, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko etnologė Sigutė Mudinienė su savo kolege Giedre Šukyte, muzikos mokytoja Lionė Gruodienė ir buvusi mūsų mokinė, ilgametė policijos darbuotoja Jūratė Pernavienė. Pirmiausia jos padainavo kiekvieno regiono dainų, o paskui surengė puikią sutartinių, kurios įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, edukaciją. Smagu buvo visiems kartu padainuoti: juk sutartinėje būtinas ypatingas sutarimas, bendro ritmo pajautimas. Dar smagiau buvo išgirsti iš mūsų krašto dainų karalienės Kristinos Skrebutėnienės užrašytą sutartinę. Mokiniams parodyti ir senoviniai unikalūs muzikos instrumentai, priminta, kad mūsų krašte itin populiarus buvo muzikavimas cimbolais. Pamokoje iš tiesų gražiai atsiskleidė Aukštaitijos, mininčios savo vardo 700-ąsias metines, dvasinė ir materialioji kultūra.