JEIGU KIEKVIENAS ŠLUOTŲ TIES SAVO DURIM, TAI VISA GATVĖ BŪTŲ ŠVARI

Gegužės 7 d. Dūkšto skyriaus mokiniai kartu su mokytoja L. Drūteikiene dalyvavo akcijoje „Darom“, kurios metu Rojaus parko teritorijoje buvo renkamos šakos, šluojami parko takeliai.
Kadangi mokyklos bendruomenė dalyvauja tarptautiniame Erasmus + KA2 projekte „Every Drop Counts“ ir akcijos metu turėjo progą aplankyti ežerą bei tvenkinį, esančius parke, bei šiltą, saulėtą dieną grožėtis gamtos atvaizdu veidrodiniame vandens paviršiuje, tai mokiniai buvo supažindinti ir su ežero ekosistema. Dalyviai aptarė šių dienų aktualias problemas, kylančias dėl gamtinių procesų ir žmogaus veiklos: kalbėjo apie gamtos užterštumą ir dėl to užželiančius vandens telkinius. Mokytoja papasakojo, kaip vandens telkiniai tvarkomi mechaniniu būdu, pasvarstė, ar nedaroma žala juose gyvenantiems organizmams. Naudojant bioindikatorius buvo paimti ir ištirti vandens  mėginiai. Ištyrus mėginius paaiškėjo, kad vanduo yra švarus.
Sutvarkę teritoriją, sužinoję apie vandens valymo būdus bei šiltai padiskutavę, penktadienio popietę mokiniai išsivežė puikią nuotaiką bei gerą jausmą, jog prisidėjo prie aplinkos švarinimo.
Dūkšto skyriaus mokytoja Lenie Drūteikienė