Istorijos pamokos kitaip

Rugsėjo paskutinėmis dienomis istorijos mokėmės kiek kitaip nei įprasta. Pirmadienį IVg klasės mokiniai dalyvavo M. Mažvydo bibliotekos organizuotoje nuotolinėje edukacinėje programoje „Mano klasė renka Seimą“. Buvo supažindinta su pagrindiniais rinkimų principais, primintos Seimo funkcijos. Pristatyta Nalšios pietinės apygardos kandidatai. Mokiniai paraginti būti pilietiški ir aktyviai dalyvauti pirmuose savo gyvenime rinkimuose.
Tą pačią lietingą popietę 5 klasės mokinukai suorganizavo istorijos mokytojai ekskursiją po Didžiasalio miestelį. Visi buvo puikiai pasiruošę: ir apsaugą nuo lietaus, ir informaciją apie savo artimiausią gyvenamą vietovę. Ypač geros gidės buvo Dominyka ir Jurgita. O išvyką užbaigėme nedidele, bet, manau, svarbia pagalba vietiniams „gyventojams“ – kačiukams.
Antradienį šeštokai trumpai tapo pirmykščiais žmonėmis. Istorijos pamoka vyko mokyklos rūsyje. Žiūrėjome filmukus apie neandartaliečius, jų gyvenimo būdą, o vėliau ir patys pabandėme pabūti priešistoriniais menininkais ir, įsivaizduodami esantys urve, piešėme anglimi medžioklės scenas.
Istorijos mokytoja Danguolė Mikulėnienė