Gedulo ir vilties dienos minėjimas gimnazijoje

Birželio 14 d. gimnazijos muziejuje vyko renginys, skirtas ne tik šiai liūdnai dienai paminėti, bet ir dovanoms priimti.
Didžiasalietė visa širdimi iki pat šių dienų, nors jau seniai čia negyvena, Liudgarda Savickaitė nutarė padovanoti savo gimtojo krašto gimnazijos muziejui pačios dėvėtą tautinį aukštaitišką kostiumą ir studentišką kepurę. Kadangi ji yra ir liūdnos šio krašto partizanų istorijos žinovė, apie tai rašiusi ir savo atsiminimų knygoje „Didžiasalis –  mano gimtinė“, ir daugelyje eilėraščių, buvo susitarta dovaną įteikti būtent šią dieną.
Dar vieną dovaną muziejui įteikė gimnazijos bendruomenei pažįstamos, buvusios partizanų ryšininkės Genės Žalnieriūnaitės- Martinėnienės (slapyvardžiai „Mėta“, „Žibutė“), dukterėčios: Birutė Adomaitienė ir Nijolė Pavlova. Muziejaus eksponatus papildė Žibutei 90-ojo gimtadienio proga dovanotas medalis „100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei“, didžiulis nuotraukų albumas, keletas knygų apie Lietuvos partizanus. Beje, kai Lietuvos kariuomenės atstovai atvyko įteikti gerb. Genei medalį, ji prieš keletą valandų buvo išvežta į ligoninę… 2019 m. ši daug iškentėjusi moteris mirė.
Buvo prisiminti ir mūsų krašto tremtiniai ir politiniai kaliniai, kurių daugelis atgulė amžino poilsio nesvetingoje Sibiro žemėje, partizanai, kurių palaidojimo vietos nėra žinomos… Mokiniai deklamavo L. Savickaitės, Žibutės, kitų autorių knygoje „Palinko liepa šalia kelio“ spausdintus eilėraščius, dainavo patriotines dainas. Kadangi  renginys organizuotas su IKC Didžiasalio padaliniu, ne vieną ašarą nubraukti privertė Valentinos Sinkevič ir Dalios Sulienės atliekamos dainos, kurioms žodžius sukūrė L. Savickaitė, ir Žibutės labai mėgta „Palinko liepa“.
Ačiū už dovanas muziejui, dainas, eilėraščius ir buvimą kartu minint šią Lietuvai liūdną dieną.
Mokytoja Nijolė Berdikšlienė