Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Jaukioje ir šiltoje šventėje šešiolika šiųmečių dvyliktokų atsisveikino su pamokomis ir simboliškai žengė į egzaminų kelią link brandos atestatų. Mokiniams šventė paprastai prasideda naktį, kai visa klasė automobiliais  apvažiuoja ir prižadina visus mokytojus. Tai jaunimo naktis, pilna automobilių signalų, linksmo klegesio ir juoko. O rytą į mokyklą jie su klasės vadove Sigita Panaviene įžengė žiedlapiais nubarstytu taku. Po paskutinės pamokos, kurią su klasės vadove  vedė ir pirmoji mokytoja Danutė Misienė, abiturientai su tėvais išskubėjo į Tverečiaus bažnyčią, kur per šv. Mišias klebonas Antanas Domeikis jiems linkėjo gero, prasmingo kelio. O vidurdienį gimnazijos bendruomenė plojimais pasitiko dvyliktokus aktų salėje, į kurią juos atvedė per mokslo metus paaugę ir išdrąsėję pirmokai. Jų sveikinimo programėlė kaip visada  nepaliko salėje abejingų.
Šventę vedusi direktorė Jelena Tumanovienė pasidžiaugė ir gražiu abiturientų pulkeliu, ir juos pagerbti susirinkusių svečių gausa. Sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys Gintautas Kindurys. Be to, jis įteikė padėkas ir dovanėles konkurso „Kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyviams ir jų mokytojai.
Rajono vicemeras Vaidotas Židanavičius mokinius pasveikino eilėraščiu, kurį girdėjo per savo paskutinį skambutį. Šiltus žodžius jiems skyrė rajono tarybos narė, gimnazijos tarybos pirmininkė ir nuolatinė rėmėja Edita Brukštuvienė. O Tverečiaus pasienio rinktinės atstovė Tamara Vilkoitienė perdavė Jaunojo pasieniečio būrelio vadovo Andrejaus Matvėjevo sveikinimus ir padėkos raštus aktyviems būrelio nariams. Sveikinimo žodį tarė ir einantis Didžiasalio seniūno pareigas Aivaras Lozda.
Direktorė, pasidžiaugusi, kad visiems leista laikyti pasirinktus egzaminus, kiekvienam abiturientui įteikė gimnazijos padėkos raštą, atminimo medalį ir rožę bei šiltai apkabino. Ne vienas mokinys gavo padėkų ir už laimėjimus konkursuose bei olimpiadose, bet daugiausia jų susirinko Algirdas Pauliukėnas, baigęs gimnaziją labai gerai.
Šiltus žodžius mokiniams išsakė D. Misienė, S. Panavienė, paraginusios siekti savo svajonių ir niekada nepasiduoti. Nuoširdžius padėkos žodžius mokytojams tarė tėvai Janina Seliukienė ir Antanas Pauliukėnas. O tada jau kalbėjo vienuoliktokai. Jie perėmė mokyklos raktą ir  padovanojo visiems šokį. Dvyliktokams beliko visiems padėkoti ir būti simboliškai išvestiems iš įprasto pamokų pasaulio į naują kelią, kur teks viską rinktis patiems.
Gražią šventę papuošė mokytojos Valentinos Sinkevič, IIIg mokinės Kamilės Filipavičiūtės atliekamos dainos. O gimnazijos bendruomenė kantriai lauks, kad visi linkėjimai abiturientams išsipildytų.