9 kovo, 2023

Vaikščiojome angelų takais

Nors už lango rūsti žiema ir pavasaris tik kalendoriuje, visa gimnazijos bendruomenė turėjo progą pasigerinti nuotaiką virtualioje realybėje. Džiaugėmės kultiniu Kristinos Buožytės ir Vitalijaus Žuko kūriniu – filmu „Angelų takais“. Tai prestižinių tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatas, skirtas dailininko, kompozitoriaus ir abstrakčiojo meno pradininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybai pagerbti.
Virtualios realybės filmas kviečia VR erdvėje leistis į pažintį su 60-čia tiek labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų Čiurlionio paveikslų. Pasak kūrėjų, pati filmo idėja buvo panardinti žiūrovą į Čiurlionio fantazijų pasaulį. Visi žiūrėjusieji pritarė, kad idėją pavyko įgyvendinti, ir buvo sužavėti fantastiška kelione po neaprėpiamas erdves, skambant Čiurlionio muzikai. Ši filmo peržiūra apmokėta iš Kultūros programos lėšų.

Jaunieji pasieniečiai  žygiu paminėjo Kovo 11-ąją

Kovo 7 d. ryčiausiame Lietuvos pakraštyje, sienos su Baltarusijos Respublika ruože, vyko 11-asis Jaunojo pasieniečio būrelių narių pėsčiųjų žygis, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, kuriame dalyvavo ir Didžiasalio „Ryto“  gimnazijos jaunojo pasieniečio būrelio nariai kartu su vadovu, neformalaus vaikų švietimo mokytoju A. Matvėjevu.  Išklausę organizatorių instruktažą ir įsiamžinę bendroje nuotraukoje gausus būrys žygeivių leidosi į žygį pėsčiomis pasieniečių keliais palei valstybės sieną. Numatytas 9 kilometrų žygio maršrutas, prasidėjęs prie Galalaukių apžvalgos bokšto Ignalinos rajono Didžiasalio seniūnijoje, palei sieną vingiuojančią Dysnos upę vedė į Tverečiaus pasienio kontrolės punktą. Brisdami  sniegu užpustytu pasieniu  moksleiviai sužinojo ir daugiau pasieniečių darbo ypatumų, situacijų, su kokiomis jie susiduria tarnybos metu. Nuostabiai žiemiškas pavasario rytas ir visą laiką žygeivius lydėjusi saulė dovanojo gerą nuotaiką, tad dvi valandas trukęs žygis neprailgo ir atvedė į maršruto finišą – Tverečiaus pasienio kontrolės punktą. Iš čia, susėdę į autobusus, visi pajudėjo į Tverečiaus užkardą. Kadangi šis jau tradicija tapęs žygis skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, pirmiausia visi stojo prie laužo ir, vieno Jaunojo pasieniečio būrelio narei užtraukus Tautišką giesmę, jai pritarė.

Edukacija-protmūšis Žemės dienai paminėti

Kovo 9 dieną IIg klasės mokinys Nojus Matieša, IIIg klasės mokiniai: Gintarė Baliukevičiūtė, German Veličko ir Ligitas Artomovičius – dalyvavo nuotolinėje paskaitoje ir protmūšyje, skirtame paminėti Žemės dieną. Renginio tikslas – supažindinti visuomenę su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienėje veikloje, įsitikinant, jog būti gamtai draugišku žmogumi – nesudėtinga ir prasminga.
Informaciją parengė biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius