Žemės dienai skirtų renginių ciklas

Kūrybinės dirbtuvės „Žaliasis raštingumas“
Kovo 10 dieną dalis Ig ir IIg klasės mokinių nuotoliniu būdu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Žaliasis raštingumas“. Šių dirbtuvių tikslas – susipažinti su teisingu praktiniu aplinkosaugos principų taikymu kasdienybėje, paneigiant mitus ir parodant, jog būti gamtai draugišku žmogumi – nesudėtinga ir prasminga, nesunku praktiškai panaudoti atliekas, plastikinius indelius.
Į panaudotus indelius nuo jogurto, grietinės sodinome prieskoninių žolelių ir daržovių sėklas. Naudodami lipalą ir karštus klijus, indelius dekoravome spalvoto popieriaus atraižomis. Belieka laukti sėklų sudygimo.
Aplinkosauginis renginys „Įdomioji ekologija“
Kovo 17 dieną gimnazijos pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai dalyvavo aplinkosauginiame renginyje „Įdomioji ekologija“. Renginys skirtas pažymėti Pasaulinę Žemės dieną, parodant aplinkos apsaugos svarbą bei skatinant domėtis ir pažinti mus supančią gamtinę aplinką. Renginį sudarė konferencija, kūrybinės dirbtuvės bei protmūšis.
Pradinių klasių mokiniai kūrybinėse dirbtuvėse iš antrinių žaliavų gamino „Oliziuką“. Kas yra Oliziukas? Tai mažas „augintinis“, kurį laistant užauginami vešlūs žaliuojantys plaukai. O kasdienis jo laistymas supažindina vaiką su sėklų dygimu, ugdo atsakomybės jausmą ir kantrybę. Ši edukacinė veikla davė rezultatų – mokiniai pasitelkę savo kūrybiškumą, vaizduotę, įvairiais raštais ir kaspinėliais puošė savo mažąjį draugą. Dabar beliko stebėti, kaip jis auga ir keičiasi.
Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, kurios metu plačiai buvo kalbama apie žiedinę ekonomiką, antrinių žaliavų panaudojimą, resursų taupymą.
Vėliau mokiniai dalyvavo protmūšyje, skirtame paminėti Pasaulinę Žemės dieną. Ekrane buvo rodomi klausimai, o mokiniai atsakymus pildė savo mobiliuose telefonuose pateiktoje formoje. Protmūšis buvo ne komandinis, o individualus.
Inkilų kabinimo akcija
Kovo 21 dieną 8 ir Ig klasių mokiniai su technologijų mokytoju Dariumi Vitėnu, biologijos mokytoju Kęstučiu Vaitkevičiumi, Ignalinos regioninio padalinio Tverečiaus girininku Vaidu Jusiu, girininko pavaduotoju Dariumi Gudėnu dalyvavo inkilų kabinimo akcijoje.
Paliesiaus dvaro pažintiniame take iškabinome 16 inkilų. Keldami būstus paukščiams nuėjome beveik 3 kilometrus. Tikimės, kad greitu laiku šiuose inkiluose apsigyvens sparnuočiai ir savo giesmėmis džiugins pažintinio tako lankytojus.
Dėkojame Tverečiaus girininkijos darbuotojams už bendradarbiavimą.
Biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius