Žemės dienai skirtų renginių ciklas

Dalyvavimas nacionaliniame konkurse
Gimnazija dalyvauja aplinkosauginiame konkurse „Žalioji odisėja 2023“. Konkurso tikslas – atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui. Gimnazijoje vykdyta apklausa apie tai, kaip bendruomenei sekasi rūšiuoti.
Inkilų kabinimas prie gimnazijos
Kovo 30 dieną Ig klasės mokiniai su biologijos mokytoju Kęstučiu Vaitkevičiumi ir technologijų mokytoju Dariumi Vitėnu mokyklos teritorijoje iškabino inkilus, kuriuos pagamino per technologijų pamokas. Tikimės, kad greitu laiku šiuose inkiluose apsigyvens sparnuočiai ir džiugins mus savo giesmėmis.
Atkaklios protmūšio kovos
Kovo 16 ir 21 dienomis 5-8 klasių mokiniai dalyvavo paskaitoje apie atliekų rūšiavimą ir protmūšyje „Tinkamai rūšiuoji – saugai gamtą“. Protmūšiai vyko kiekvienoje klasėje atskirai. 5 – 6 klasių grupėje I vietą laimėjo 5 klasės mokiniai Aina Savickaja ir Laurynas Baliukevičius, II vietą – 5 klasės mokinys Elijus Baliko ir 6 klasės mokinė Gitana Blaževič, III vietą – 5 klasės mokinys Dovydas Andrikis ir 6 klasės mokinė Emilija Baliko. 7 – 8 klasių grupėje I vietą laimėjo Jurgita Pauliukėnaitė, II vietą – 7 klasės mokinė Dominika Bezrodnaja ir 8 klasės mokinė Ernesta Baliko, III vietą – 7 klasės mokinė Aurelija Pirštelytė. Mokiniams diplomus įteikė gimnazijos direktorė Jelena Tumanovienė.
Pamokėlės pradinių klasių mokiniams apie atliekų rūšiavimą
Kovo 28 dieną IIIg klasės mokiniai Gintarė Baliukevičiūtė ir German Veličko 3 ir 4 klasių mokiniams vedė pamokėlę apie atliekų rūšiavimą. Jie ne tik išsamiai papasakojo, kaip tai reikia daryti, bet ir rodė vaizdinę medžiagą, mokiniai į specialų rūšiavimo stendą klijavo atitinkamus lipdukus. Mokiniai patys pasakojo savo patirtis, kaip jie rūšiuoja atliekas.
Ekodirbtuvės
Kovo 27-31 dienomis gimnazijoje vyko ekodirbtuvės. IIIg klasės mokiniai iš kartono gamino rūšiavimui skirtas dėžes. Buvo pagamintos 4 dėžės, skirtos rūšiuoti popierių, stiklą ir plastiką. Labiausiai prie šios veiklos prisidėjo German, Aleksandra, Kirilas, Gintarė.
Pagamintas dėžes dekoravo pradinukai: 3 klasės mokiniai kartu su mokytoja Dalia Suliene ir 4 klasės mokiniai su mokytoja Danute Misiene. Kadangi rūšiavimui skirti konteineriai būna žalios, mėlynos ir geltonos spalvos, tai ir iš kartono mokinių pagamintas rūšiavimui skirtas dėžes reikėjo papuošti atitinkamomis spalvomis. Vaikai tam panaudojo likusio popieriaus atraižas ir dekoravo atitinkamomis spalvomis rūšiavimui iš kartono pagamintas dėžes. Vėliau dėžės buvo pastatytos gimnazijoje ir bus naudojamos pagal paskirtį.
Informaciją parengė biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius