Pagerbtas Antanų miško partizanų atminimas

Jau nebe pirmus metus septintos klasės mokiniams pamoka apie partizanų literatūrą vyksta Antanų miške, krašto partizanų žūties vietoje. Čia, prie J. Jakšto pastatyto metalinio kryžiaus, uždegtos atminimo žvakutės, prisiminta mūšio, vykusio 1945 m. sausio 1 d., istorija. Mokiniai skaitė partizanų ryšininkės G. Žalnieriūnaitės-Žibutės, kitų partizanų eiles, prasmingai suskambėjo ir „Palinko liepa šalia kelio“ – kaip tik taip pavadinta Tverečiaus krašto tremtinių, partizanų, politinių kalinių atsiminimų knyga, išleista prieš gerą dvidešimtmetį. Iš jos gimnazistai nuolat semiasi istorinių žinių, kadangi gyvųjų prisiminimų autorių gretos tirpsta. O per šią pamoką perskaitytos ir žuvusiųjų šioje vietoje pavardės. Pamoką vedė mokytoja Nijolė Keraitienė.