Galvoti apie profesinę ateitį niekada nebūna per anksti

Sausio 26 d. Didžiasalio gimnazijos 7-8 klasių mokiniai kartu su Ignalinos ir Vidiškių gimnazistais lankėsi Utenos kolegijoje. Pirmiausia jie išklausė bendrą informaciją apie stojimo į aukštąsias mokyklas galimybes, kokie pasikeitimai laukia nuo šių mokslo metų. Taip pat buvo akcentuota, kuo skiriasi kolegija nuo universiteto. Supažindinta konkrečiai su dviem Utenos kolegijos fakultetais ir trumpai pristatytos kiekvieno jų programos. Įvardinta, kurios programos yra populiariausios  ir kurios paklausiausios darbo rinkoje. Mokiniams prieš paskaitą buvo išdalinti klausimai, į kuriuos pasakojimo eigoje reikėjo atsakyti. Lektorė išsamiai atsakė į visus kilusius klausimus.  Po paskaitos mokiniai pasidalijo į dvi grupes: vieni išvažiavo artimiau susipažinti su medicinos fakulteto teikiamomis studijų programomis ir  apžiūrėjo studentų praktinių užsiėmimų inventorių, darbo stalus, priemones, jiems papasakota,  kaip konkrečiai vykdomi tokie praktiniai užsiėmimai. Kita mokinių grupė vyko į  verslo ir technologijų fakultetą, kur trumpai buvo pristatytos šios pakraipos programos, studijų metodai ir praktinės veiklos. Po šios išvykos, manau, dauguma moksleivių suprato, kad baigus studijas Utenos kolegijoje ir gavus diplomą jau kitą dieną galima drąsiai eiti ieškoti darbo, jį gana lengvai rasti (su nedidelėmis išimtimis) ir dirbti be didelių papildomų mokymų, nes praktinis pasiruošimas yra visapusiškas.
Mokytoja Danguolė Mikulėnienė