Valstybės atkūrimo  dieną keliavome po Lietuvą

Šių metų Vasario 16-toji gimnazijoje paminėta virtualia kelione po Lietuvą. Istorijos mokytoja Danguolė Mikulėnienė parengė originalias ir įdomias viktorinas kiekvienam klasių koncentrui. Kelionę aktų salėje pradėjo 1-4 klasių mokiniai, labai smagu, kad prie jų prisidėjo ir pirmokų tėveliai. Kad jėgos būtų apylygės, komandos suformuotos ne pagal klases, o pagal vėliavos spalvas. Kiekvienoje komandoje buvo po tėvų atstovą: vaikams padėjo Ernesto ir Dariaus mamytė Ineta, Faustos tėvelis ir Kristalės auklėtoja Jekaterina. Komandos dėliojo Lietuvos himno žodžius, atsakinėjo į klausimus apie valstybės simbolius, apie Lietuvos miestus ir juose esančius garsiausius paminklus. Buvo ir gana rimtų užduočių apie tai, kas yra pilietis, kuo skiriasi viena tauta nuo kitos, kam reikalingas asmens dokumentas. Kupina azarto pamoka netruko pralėkti, ir mažuosius pakeitė 5-8 klasės. Jiems taip pat talkino tėvai ir globėjai: Auksės tėtis, auklėtojos Jekaterina ir Simona. Šio koncentro užduotys buvo orientuotos į Vasario 16-tosios signatarų tėviškes. Mokiniai turėjo atsakyti į daugybę įdomių klausimų apie miestus, iš kurių kilę signatarai, apie juose esančius muziejus, garsius žmones.
Netrūko varžytuvių dvasios ir gimnazinių klasių viktorinoje. Jiems teko dar sudėtingesni klausimai apie žymius Lietuvos žmones, jų biografijos vingrybes, įvairiausius jų pasiekimus, įdomias vietas, apžiūrėta ne viena įstabi istorinė skulptūra, pateikti faktai apie  Nepriklausomybės akto pasirašymo aplinkybes. O kokia kelionė be geografijos, muzikos, lietuvių kalbos ar net fizikos  užduočių!
O po pamokų gimnazijos bendruomenė rinkosi į sporto salę fotografuotis, nes dauguma pagal susitarimą atėjo pasipuošę vėliavos spalvomis. Po to aktų salėje vyko nuotaikingas minėjimas-koncertas, surengtas IKSC Didžiasalio skyriaus ir gimnazijos bendromis jėgomis. Skambėjo linksmos dainos ir eilės, visus susirinkusius sveikino Didžiasalio seniūnas Pranas Petkevičius bei gimnazijos direktorė Jelena Tumanovienė. Jiedu padėkojo Ig klasės mokiniui Anridui Bagdonui už pilietiškumą, jam įteikta seniūno padėka ir gimnazijos dovanėlė. Padėkota ir visiems viktorinos dalyviams. Nors visų viktorinų stebėtoja socialinė pedagogė Stasytė Baranauskienė ir suskaičiavo visų taškus, istorijos mokytoja pasidžiaugė, kad daugiausia jų surinko abiturientai, bet vietų niekas neskirstė, visos klasės gavo padėkas ir saldžias dovanas. Rodos, ir saulė, žvelgdama pro aktų salės langą, džiaugėsi ryškiomis spalvomis, muzika ir bendryste.