26 rugsėjo, 2021

Pilietiškumo diena Palūšėje

Kiekvienas žmogus yra ne tik šiaip žmogus, bet ir pilietis-valstybės dalis, savo šalies gerovės kūrėjas.
Dažnai pilietiškumą suprantame kaip įstatymų žinojimą, dalyvavimą valstybinėse šventėse, domėjimąsi politika. Bet kartais reikia tokių paprastų dalykų, kad būtum piliečiu: žinoti savo valstybės istoriją, tausoti jos išteklius, saugoti gamtą, būti gero Lietuvos piliečio pavyzdžiu užsienio šalyse.
Rugsėjo 24 d. mūsų gimnazijos 6-8 klasių mokiniai buvo pakviesti į pilietiškumo renginį Palūšėje, kurį organizavo Aukštaitijos verslo centras ir šauliai. Mums pažintinę ekskursiją surengė Aukštaitijos regiono nacionalinio parko lankytojų centre, klausėmės pasakojimo apie sielininkų darbą, sužinojome, kad per dešimt dienų upėmis galėtume nuo Palūšės nukeliauti net iki jūros.. Bet oras buvo vėjuotas, tad leistis į tokią kelionę sutarėme vėliau J. Taip pat apsilankėme unikalioje Palūšės bažnyčioje, matavome, kelių vaikinukų reikės apkabinti vieną seniausių prie bažnyčios esančių ąžuolų, apžiūrėjome pilkapio su įkapėmis rekonstrukciją.
Antroji renginio dalis buvo skirta supažindinti mokinius su šiems laikams aktualia problema – propagandos skleidimas, netikros informacijos identifikavimas ir galimi kovos būdai. Mokiniai pasidalijo savo įžvalgomis, pateikė konkrečius pavyzdžius. Buvo smagu girdėti, kad jauni žmonės geba atskirti vadinamas „melagienas“, žino, kaip svarbu neplatinti nepatikrintų ar nepatikimų žinių.
Po rimtosios dalies buvom sočiai pamaitinti- gavome karštus pietus, o desertui turėjome galimybę paplaukioti laiveliu Lūšio ežere. Puiki pramoga, gražūs vaizdai ir šiek tiek sušlapę batai.. Manau, buvo šauni, visapusiškai naudinga pilietiškumo diena.
Istorijos mokytoja Danguolė Mikulėnienė