Vandens Fraktalų kūrimas

Vanduo – gyvybės teikėjas, viso, kas gyva, palaikytojas, augimo skatintojas. Jis sudaro maždaug šešiasdešimt penkis procentus žmogaus organizmo, dengia apie septyniasdešimt procentų žemės paviršiaus. Vanduo gyvybiškai svarbus žmonijai. Jis suželdo augalus, palaiko gyvūnų gyvastį, atgaivina žmogų, teikia jo kūnui gyvybės. Jis visa apvalo ir padeda žemei suklestėti, todėl visuomet buvo branginamas bei vertinamas.
Nuo 2019 m. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos Dūkšto skyrius (buvusi Ignalinos r. Dūkšto mokykla) dalyvauja „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA229) projekte „Every drop counts“ („Kiekvienas lašas svarbus“), kuriame didelis dėmesys skiriamas mokinių supažindinimui su vandens svarba. Siekiant suteikti daugiau žinių apie vandens savybes šių metų spalio 14 dieną mokiniai vyko į edukacinį užsiėmimą. Projekto dėka jis buvo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.
Užsiėmimo, vykusio Palūšėje įsikūrusiuose svečių namuose, tema – „Vandens fraktalų kūrimas ir tapyba ant vandens“. Jis  pasižymėjo ypatinga dėmesio koncentracijos terapija, minčių nuraminimu, vidinio kūrybinio potencialo atskleidimu. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę išbandyti savo sugebėjimus šioje srityje. Dauguma jų anksčiau nė nebuvo girdėję apie tokią veiklą. Visi kūriniai buvo skirtingi, išraiškingi ir ypač gražūs. Mokiniai liko nustebinti, kad su vandeniu sukuriamas toks nuostabus menas.