Meniu Uždaryti

Profesija iš arčiau

Įsivaizduokite, kad vieną gražią dieną jums į galvą ateina mintis apie naujo namelio statybą, prie tvenkinio su žuvytėmis. Jei tokį planą jau kuriate, tai noriu jus informuoti , kad mūsų mokykloje auga puikūs būsimi specialistai ir savo darbo žinovai. Tuo įsitikinome birželio 3 dieną vykusiame mokyklos renginyje „ Profesija iš arčiau“.
Prieš būsimas statybas pasitikrinome savo sveikatą. Pirmokės- slaugytojos, vikriai besisukdamos apie traumuotus bei dejuojančius ligonius, pažadėjo ir mums, kad atsitikus kokiai nelaimei jos suteiks pirmąją pagalbą, sutvarstys, įvertins širdies ir plaučių darbą.
O kad jūs būtumėte matę, kokį mielą, visur spėjantį ir savo paslaugas reklamuojantį ekskavatorininką turime iš antrokų. Su visa pieštine technika ant mokyklos scenos atriedėjo. Tad vieta namo pamatams ir tvenkinukas jau garantuoti.
Trečiokai-elektrikai pasirūpino elektros instaliacija, buitinės technikos pajungimu ir saugumo instrukcija. Ketvirtokai padėjo užbaigti pirkimus internetu, juk elektroninės prekybos agentai dabar labai svarbūs ir reikalingi.
Penktokai- konditeriai mus pavaišino saldžiais keksiukais, tortais ir blynų daina. Po cukrinės energijos papildymo paprašėme baldininkų pagalbos. Puikiai darbavosi šeštokai pjūklais ir plaktukais. Traumos buvo nedidelės, pirmokų- slaugytojų pagalbos neprireikė.
Septintokai pristatė statybos inžinieriaus profesiją. Inžinerinės profesijos įgauna vis didesnį populiarumą ir tampa labai paklausios, tad smagu buvo sužinot, ką gi veikia tas statybos inžinierius.
Na, o kaip darbuose be muzikos? Pop, metalas ar klasika? Klausytis galite kokią tik norite, bet jei patys norėsite išbandyti klasikinį dainavimą, tai teks to mokytis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Apie tai mums papasakojo aštuntokai.
Nepatikėsite, bet po darbų, saldumynų ir dainų teko ir teisme sudalyvauti. Griežtas devintokų teismo sekretorius privertė visus net atsistoti, kad susipažintume su teisininkų darbo specifika.
Beje, nepamirškime, kad statome savo svajonių namą. Pritrūkus idėjų į pagalbą teko kviesti interjero dizainerius – dešimtokus. Kūrybiški, novatoriški ir nebijantys iššūkių (teko dirbti ir pavojingomis sąlygomis, tad gerai, kad ir čia neprireikė pirmokų-slaugytojų pagalbos).
O kad neprireiktų mielų mažų slaugytojų pagalbos ir ateityje, mums saugumo instruktažą pateikė ugniagesiai-gelbėtojai-vienuoliktokai. Tai buvo puikus mūsų renginio baigiamasis akcentas, su ironija, vaidybiniais elementais, didvyriškais gelbėjimo operacijų epizodais ir praktiniais patarimais, kad ugnis ne juokas.
Šaunu, kad visi darbo kolektyvai, tai yra visos klasės ir jų mokytoja, paruošė labai įvairius, smagius ir informatyvius pristatymus. Ieškome informacijos, vaidiname, žaidžiame, geranoriškai pasijuokiame iš kitų kūrybos, bet tokiu būdu investuojame į savo ateitį ir į galimai būsimą savo profesiją.
Danguolė Mikulėnienė, ugdymo karjerai koordinatorė