Pradinukų edukacinė išvyka Į Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą

Gruodžio 8, 14 ir 15 dienomis 1-4 klasių pradinukai su mokytojomis L. Račkauskiene, D. Suliene, D. Misiene, I. Rožickiene bei mokytojo padėjėja N. Petroniene vyko į Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centrą. Ten dalyvavo edukacinėse meduolių kepimo bei puošybos ir žvakių liejimo programose. Tai buvo puiki patirtis. Mokiniai susipažino su tautiniu paveldu, sužinojo, kaip anksčiau kepdavo meduolius, kokių produktų reikia tešlai, pamatė, kaip buvo puošiami meduoliai. Įdomiausia veikla buvo patiems išbandyti praktiškai: užsirišę prijuostes vaikai kočiojo tešlą, gamino įvairių formų meduolius ir puošė glaistu. Kita įdomi edukacinė veikla: žvakių liejimas. Užsiėmimo metu pradinukai susipažino su vienu seniausių amatų – natūralaus vaško žvakių liejimu ir patys pasigamino medumi kvepiančią bičių vaško žvakę, sužinojo apie bičių vaško naudą. Be naujų žinių mokiniai dar galėjo nusivežti į namus po maišelį savo pagamintų kvepiančių meduolių bei po vaško žvakę.
Informaciją parengė mokytoja Danutė Misienė