22 vasario, 2023

Toliau tyrinėjame savo kalbinį kultūrinį kraštovaizdį

Antrus metus rengiamas respublikinis konkursas „Mūsų kalbinis kultūrinis kraštovaizdis“ sulaukė daugiau kaip 150 darbų. Konkurse dalyvavo ne tik visų Lietuvos regionų, bet ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai. Darbus vertinusi garbi mokslininkų ir kalbos tyrėjų komisija tikrai turėjo ką veikti. Smagu, kad mūsų gimnazijos kūrybinė komanda: IVg klasės mokinys Algirdas Pauliukėnas ir  IIg klasės mokinys Mantas Tekorius, sukūrę filmą „Mūsų krašto kultūros asmenybė“ apie muzikos mokytoją Valentiną Sinkevič, tapo konkurso laureatais. Septintokės Jurgitos Pauliukėnaitės filmas apie gimtąjį kraštą buvo labai gerai įvertintas ir parodytas virtualios respublikinės konferencijos, kurią organizavo Ignalinos viešoji biblioteka, dalyviams. Konferencija buvo skirta Vasario 16-tajai, Aukštaitijos metams ir Lietuvių kalbos dienoms. Visus mokinius konsultavo mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė. Sveikiname ir džiaugiamės turiningais darbais ir aukštu jų įvertinimu!