Pilietiškumo pamoka su šauliais

Kovo viduryje gimnazijos 5-8 klasių mokiniai dalyvavo dviejose išskirtinėse pilietiškumo pamokose. Paskaitą-pamoką vedė Utenos apskrities plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės neformaliojo švietimo mokytoja Kotryna Vitkūnaitė. Mokiniai buvo supažindinti su Šaulių sąjungos įkūrimo istorija, jų indėliu tarpukario ir sovietmečio laikotarpiais. Mokytoja Kotryna daug pasakojo apie šiandieninę veiklą su mokiniais, stovyklas. Buvo parodyti filmukai, kurie leido lengviau suprasti, kokia yra svarbi ir kartu smagi šaulių veikla. Svarbi valstybės piliečio formavimuisi, o kartu asmenybės augimui, savęs pažinimui ir išbandymui. Ypatingai mokiniams patiko praktinė veikla, kur mokėsi, kaip naudotis pirmos medicininės pagalbos priemone – turniketu. Vienas kitam „stabdė kraujavimą“ kojose ir rankose. Vaikai buvo labai smalsūs. Uždavė daugybę klausimų ir ne vienas rimtai susidomėjo galimybe sudalyvauti šaulių stovyklose. Mokytoja Kotryna pasidžiaugė, kad seniai buvusi tokioje mokykloje, kur tokie aktyvūs, draugiški ir bendraujantys mokiniai.
Istorijos mokytoja Danguolė Mikulėnienė