Knygos gali padėti įveikti gyvenimo sunkumus

5-8 klasių mokiniai su mokytojomis Nijole Berdikšliene ir Nijole Keraitiene dalyvavo Ignalinos viešosios bibliotekos projekto edukacijose, kurias gimnazijos aktų salėje vedė bibliotekininkės Rūta Juršienė, Virginija Mesropian ir Erika Puzirauskaitė. Užsiėmimų metu kiekviena klasė turėjo galimybę skaitymo patirtis pritaikyti problemų sprendimui ir kūrybinei saviraiškai. Susiskirstę grupėmis jie pagal duotus trumpus aprašus bandė nustatyti veikėjų rūpesčius, pagal pateiktas nuotraukas aprašyti žmonių emocijas. Mokiniams patiko komandiniai žaidimai „Kalėjimas“, „Voratinklis“. Jie turėjo galimybę anonimiškai išsakyti ir savo problemas bei gauti iš draugų patarimą, kaip jas spręsti. Aptarinėdami bendraamžius knygų veikėjus jie gilinosi į realias situacijas, modeliavo, kaip jos atrodytų kasdienybėje. Įdomios edukacijos gali tapti paskata dažniau atsiversti knygą.