Didžiasaliečiai dalyvavo jaunimo šventėje Zarasuose

Besibaigiantis rugsėjis džiugino ne tik šiltu oru, bet ir puikiomis naujienomis. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleiviai buvo pakviesti į Zarasuose vykusį Lietuvos jaunimo eilėraščių ekranizacijų ir fotografijų konkurso „Kuriu – vaizdu, garsu, žodžiu“ baigiamąjį renginį savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kurio sumanytoja ir organizatorė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja Gitana Kavaliauskaitė. Pasak mokytojos, šios šventės tikslas – ne tik nugalėtojų apdovanojimas ar geriausių darbų peržiūra, bet ir bendrystė, naujos kūrybingų žmonių pažintys.
Konkurse dalyvavo per šimtą 9-12 klasių mokinių iš įvairių Lietuvos kampelių: Kuršėnų, Skuodo, Radviliškio, Vilniaus, Trakų, Pasvalio, Ignalinos, Didžiasalio, Utenos, Visagino, Dusetų ir Zarasų. Mokiniai darbus galėjo pateikti į dvi sekcijas – eilėraščių ekranizacijų ir fotografijų bei poezijos. Eilėraščių ekranizacijų sekcijoje jaunimo komandos interpretavo pasirinktus poetų eilėraščius, kūrė dainas arba kompozicijas ir pateikė kelių minučių trukmės vaizdo filmukus. Mokiniai rinkosi V. Mačernio, F. Kiršos, P. Širvio, E. Mezginaitės, J. Degutytės, A. Baltakio, H. Radausko, A. Marčėno ir kt. poetų eiles. Fotografijų bei poezijos sekcijai konkurso dalyviai atsiuntė po 1-3 fotografijas, kurias palydėjo savo kūrybos tekstais – eilėraščiais, miniatiūromis. Šiose sekcijose darbavosi ir mūsų gimnazistai: Ignas Andrijauskas (IIg kl.), Justina Šeštokaitė (IIg kl.), Kamilė Filipavičiūtė (IIIg kl.), Aistė Žabelovič (IIIg kl.), Inga Bilaišytė  (IIIg kl.) Mantas Tekorius (IIIg kl.), Aleksandra Karpenko (IVg kl.), German Veličko (IVg kl.) ir Gintarė Baliukevičiūtė (IVg kl.).
Fotografijų bei poezijos vertinimo komisijoje darbavosi meno kūrėjas, fotomenininkas ir poetas Algis Jakštas, fotografai Algimantas Navickas ir Rimantas Bikulčius. Eilėraščių ekranizacijas vertino muzikantas Gintaras Andrijauskas, Anykščių Jono Biliūno gimnazijos jaunimo kino klubo vadovė Renata Miškinienė ir Zarasų r. savivaldybės tarybos narys Erikas Černovas. Vertinimo komisijos nariai R. Bikulčius, A. Jakštas, R. Miškinienė mielai pasidalijo gerąja patirtimi kūrybiškumo pamokose. Anykščių jaunimo kino klubo narės pristatė savo klubo veiklas ir filmus.
Sėkmė lydėjo komandos „Gimnazistai“ sukurtą J. Degutytės eilėraščio „Džiaugsmas“ ekranizaciją. Ją kūrė Ignas Andrijauskas, Kamilė Filipavičiūtė, Aleksandra Karpenko ir Mantas Tekorius. Gimnazistai buvo įvertinti antrosios vietos diplomu. Mokiniams pasiruošti padėjo mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė. Sveikiname visus kūrėjus, o ypač prizininkus!