Dainų karalienė paminėta ir gimtajame krašte

Šiemet sukako 80 metų nuo Kristinos Skrebutėnienės mirties. Ta proga šventinį vakarą surengė Ignalinos kultūros ir sporto centro Didžiasalio padalinys kartu su Didžiasalio „Ryto“ gimnazija. Renginį pradėjusi ir įžangos žodį tarusi padalinio vadovė  Valentina Sinkevič pakvietė direktoriaus pavaduotoją Jūratę Sereičikienę uždegti pirmąją žvakutę advento vainike. Šį veiksmą jaukiai palydėjo „Čiulbutės“ adventinė daina.
Mokytoja Nijolė Keraitienė pasidžiaugė prieš savaitę Ignalinos krašto muziejuje pristatyta knyga „Žalioj girioj paukštės giema“ – gyvu paminklu Kristinai Skrebutėnienei ir didžiuliu ansamblio „Čiulbutė“ darbu jos dainas įdainuojant. Šeštokė Valerija Irida Aduškina, septintokė Ieva Mikulėnaitė ir aštuntokės Dominika Bezrodnaja bei Jurgita Pauliukėnaitė su mokytoju Stasiu Keraičiu pristatė Dainų karalienės gyvenimą jos gimtojo krašto gyventojams. Vienuoliktokė Kamilė Filipavičiūtė pasekė pasaką „Našlaitelė i aukso obuoliai“ bei padainavo dainą.
Knygos „Žalioj girioj paukštės giema“ buvo įteiktos žmonėms, vienokiu ar kitokiu būdu prisilietusiems prie šios šviesios moters atminimo išsaugojimo: mokytojai Aldonai Misiūnienei, daugybei vakaronių mokiusiai savo ugdytinius Kristinos dainų, buvusiai direktorei Elenai Sekonienei, rašiusiai projektą Dainų karalienės kapavietės atnaujinimui, nuolatinėms vakaronių talkininkėms ir dainininkėms Daliai Sulienei, Jūratei Sereičikienei, Valentinai Sinkevič.
O paskui savo programą, visiškai kitokią negu muziejuje, atliko šaunioji „Čiulbutė“. Čia buvo ir pasakojimų apie advento burtus, ir liūdnų siratų dainų, ir mūsų krašto kaimų – Saplių ir Kuksų – bernelius ir mergeles mininčių. Sugraudino vyrų atliekamo karo dainos.
Prasmingas ir jaukus vakaras buvo tarsi dar viena žvaigždelė Kristinai, pasiųsta į Anapusybę ir primenanti, kad jos dvasinis palikimas gyvas.