Gegužės 30 dieną mūsų abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Jis simboliškai žymėjo nueito kelio pabaigą ir naujo etapo pradžią – kvietė susimąstyti apie tai, kas nuveikta, išmokta, pasiekta. Skambutis priminė džiugias mokyklines akimirkas, atradimus ir praradimus, patirtus čia, gimnazijoje – vienus privertė nusišypsoti, kitus – nubraukti ašarą. Išvakarėse abiturientai aplankė visus mokytojus ir dar kartą pakvietė į šventę. Rytą jie rinkosi į gimnaziją pasipuošę – žiedlapiais nubarstytu taku kilo į išpuoštą klasę. Paskutinėje pamokoje kalbėjosi su pirmąja mokytoja Liudmila Račkauskiene bei klasės vadovu Dariumi Vitėnu. Vėliau visi vyko į Tverečiaus bažnyčią, kur klebonas Ronaldas Kuzmickis aukojo šv. Mišias už abiturientus, jų tėvus, globėjus ir mokytojus. Vidurdienį pirmokai, lydimi tradicinio, daugelį laidų išlydėjusio skambučio, palydėjo dvyliktokus į pilnutėlę aktų salę, kurią labai skoningai papuošė vienuoliktokai. Čia jų laukė gausus svečių, mokytojų, artimųjų ir draugų būrys. Abiturientai sušoko ilgai repetuotą, įspūdingą valsą, o pirmokai, mokytojos Dalios Sulienės paruošti, dainavo ir drąsiai sakė prasmingus atsisveikinimo žodžius. Nuščiuvusi salė klausėsi abiturientė Kamilės Filipavičiūtės atliekamos dainos. Gražius sveikinimus abiturientams skyrė rajono vicemeras Imantas Umbražiūnas, Ignalinos švietimo ir kultūros vyresnioji specialistė Danguolė Vaitkevičienė, Didžiasalio seniūnas Pranas Petkevičius bei klebonas Ronaldas Kuzmickis. Pasieniečių vardu kalbėjęs Andrejus Matvėjevas džiaugėsi būrelio nariais abiturientais ir įteikė padėkos raštus. Šiltus žodžius tarė ir Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė. Mokytojas Tadas Bernotas įteikė prisiminimo dovanas bei padėkos raštus mokiniams, garsinusiems gimnaziją ir Ignalinos kraštą. Jautrų žodį tarė renginį vedusi gimnazijos direktorė Jelena Tumanovienė. Ji taip pat įteikė padėkos raštus visiems abiturientams – išeina aktyvūs sportininkai, olimpiadų bei konkursų dalyviai ir prizininkai. Tėvų vardu kalbėjo Nojaus ir Kamilės mamos, dėkodamos mokytojams ir linkėdamos sėkmės jaunuoliams. Į šventės sūkurį labai jautriai įsiliejo muzikos mokytojos Valentinos Sinkevič paruoštos trečiokės Egilijos daina. Kai žodis buvo suteiktas abiturientams, jie nuoširdžiai padėkojo visiems, kas juos lydėjo šiuo dvylikos metų keliu, ir įteikė gėles. Šilta ir jauki šventė tęsėsi – artimieji ir draugai ilgai sveikino išeinančiuosius, vyko fotosesijos, skambėjo juokas ir jausmingi atsisveikinimo žodžiai… Visos šventės kada nors baigiasi. Netrukus prasidės egzaminų sesija.
Abiturientams linkime stiprybės, sėkmės ir gero vėjo renkantis gyvenimo kelią!








