Meniu Uždaryti

Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Gegužės 30 dieną mūsų abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Jis simboliškai žymėjo nueito kelio pabaigą ir naujo etapo pradžią – kvietė susimąstyti apie tai, kas nuveikta, išmokta, pasiekta. Skambutis priminė džiugias mokyklines akimirkas, atradimus ir praradimus, patirtus čia, gimnazijoje – vienus privertė nusišypsoti, kitus – nubraukti ašarą. Išvakarėse abiturientai aplankė visus mokytojus ir dar kartą pakvietė į šventę. Rytą jie rinkosi į gimnaziją pasipuošę – žiedlapiais nubarstytu taku kilo į išpuoštą klasę. Paskutinėje pamokoje kalbėjosi su pirmąja mokytoja Liudmila Račkauskiene bei klasės vadovu Dariumi Vitėnu. Vėliau visi vyko į Tverečiaus bažnyčią, kur klebonas Ronaldas Kuzmickis aukojo šv. Mišias už abiturientus, jų tėvus, globėjus ir mokytojus. Vidurdienį pirmokai, lydimi tradicinio, daugelį laidų išlydėjusio skambučio, palydėjo dvyliktokus į pilnutėlę aktų salę, kurią labai skoningai papuošė vienuoliktokai. Čia jų laukė gausus svečių, mokytojų, artimųjų ir draugų būrys. Abiturientai sušoko ilgai repetuotą, įspūdingą valsą, o pirmokai, mokytojos Dalios Sulienės paruošti, dainavo ir drąsiai sakė prasmingus atsisveikinimo žodžius. Nuščiuvusi salė klausėsi abiturientė Kamilės Filipavičiūtės atliekamos dainos. Gražius sveikinimus abiturientams skyrė rajono vicemeras Imantas Umbražiūnas, Ignalinos švietimo ir kultūros vyresnioji specialistė Danguolė Vaitkevičienė, Didžiasalio seniūnas Pranas Petkevičius bei klebonas Ronaldas Kuzmickis. Pasieniečių vardu kalbėjęs Andrejus Matvėjevas džiaugėsi būrelio nariais abiturientais ir įteikė padėkos raštus. Šiltus žodžius tarė ir Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centro direktorė Audronė Petrovienė. Mokytojas Tadas Bernotas įteikė prisiminimo dovanas bei padėkos raštus mokiniams, garsinusiems gimnaziją ir Ignalinos kraštą. Jautrų žodį tarė renginį vedusi gimnazijos direktorė Jelena Tumanovienė. Ji taip pat įteikė padėkos raštus visiems abiturientams – išeina aktyvūs sportininkai, olimpiadų bei konkursų dalyviai ir prizininkai. Tėvų vardu kalbėjo Nojaus ir Kamilės mamos, dėkodamos mokytojams ir linkėdamos sėkmės jaunuoliams. Į šventės sūkurį labai jautriai įsiliejo muzikos mokytojos Valentinos Sinkevič paruoštos trečiokės Egilijos daina. Kai žodis buvo suteiktas abiturientams, jie nuoširdžiai padėkojo visiems, kas juos lydėjo šiuo dvylikos metų keliu, ir įteikė gėles. Šilta ir jauki šventė tęsėsi – artimieji ir draugai ilgai sveikino išeinančiuosius, vyko fotosesijos, skambėjo juokas ir jausmingi atsisveikinimo žodžiai… Visos šventės kada nors baigiasi. Netrukus prasidės egzaminų sesija.
Abiturientams linkime stiprybės, sėkmės ir gero vėjo renkantis gyvenimo kelią!

Žodžiai iš tremties

Gegužės 28 dieną Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Didžiasalio filiale vyko atvira IVg kl. lietuvių kalbos pamoka „Žodžiai iš tremties“. Mokiniai susipažino su mūsų krašto tremtiniais, jų tremties vietomis ir tikromis istorijomis. Tą geriau suvokti padėjo Manto Tekoriaus parengtas tremties žemėlapis, parodęs net atokiausias tremties vietas, o skaityti prisiminimai nukėlė į sunkiai suvokiamą realybę.
Bibliotekininkės Gintarės Jurgelėnienės parengta viktorina gimnazistams padėjo pasitikrinti savo žinias. Ji pasidalino savo šeimos prisiminimais, originaliomis nuotraukomis. Viktorinoje rungėsi ir penktokai, kurie pamokoje dalyvavo kartu su istorijos mokytoja Danguole Mikulėniene. Pamokos metu bibliotekininkė  pristatė ir ragino paskaityti Tverečiaus krašto rezistencijos dalyvių, politinių kalinių ir tremtinių prisiminimų knygą „Palinko liepa šalia kelio…“, mininčią 25-erių metų leidybos sukaktį.
Pamoką vainikavo Kamilės Filipavičiūtės ir Igno Andrijausko sukurta daina „Tu – tremtinys“, kuri 2023 m. Nacionaliniame mokinių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laimėjo antrąją vietą.
Mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė

Diena tarp knygų

Gegužės 23 d. grupė gimnazijos moksleivių vyko Vilnių, kur lankėsi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo ir audiosensorinėje bibliotekose. Ši ekskursija yra dalis prizo, kurį savo klasėms laimėjo konkurso „Ekrane atgimusi knyga“ nugalėtojai.
Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka – kaupianti, sauganti ir aktualinanti nacionalinį dokumentinį kultūros paveldą, užtikrinanti jo sklaidą bei integravimą į Europos skaitmeninio turinio erdvę. Moksleiviai iš arčiau susipažino su biblioteka, kurioje sukaupta beveik 7 milijonai fizinių vienetų (1,8 milijono pavadinimų) spausdintų ir kitų dokumentų, jos istorija bei paslaugomis. Čia veikia net devynios specializuotos skaityklos, įkurti trys tyrimų centrai, įrengta Kino salė, Muzikavimo erdvė, Garso įrašų studija, TV studija, Pažinimo erdvė, Susitikimų kambariai, Bendradarbystės erdvė, Medijų dirbtuvės, Vaikų užimtumo centras „Žaisloteka“ir dirbtuvės PATS SAU.
Nacionalinės bibliotekos Parodų salėje ir kitose erdvėse eksponuojamos kas kelis mėnesius keičiamos parodos, vyksta įvairūs nacionaliniai ir tarptautiniai kultūriniai, socialiniai, edukaciniai, moksliniai, politiniai renginiai, organizuojami susitikimai, konferencijos, pristatomos knygos, rodomi kino filmai, vykdomos įvairios edukacinės veiklos ir mokymai, skirti suaugusiems, vaikams ir jaunimui.
Audiosensorinė biblioteka, per metus išleidžianti per 500 leidinių specialiaisiais formatais, nustebino savo istorija, teikiamomis paslaugomis. Mokiniai plačiau susipažino su Braileʼio raštu.
Pažintis su bibliotekomis yra puiki ateities galimybė pasinaudoti siūlomomis paslaugomis.
Dėkojame Ignalinos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai už organizuotą konkursą ir puikų sumanymą, suteikiant galimybę konkurso nugalėtojams ir jų klasiokams aplankyti ir plačiau pažinti sostinės bibliotekas.

Ig ir IIg klasių mokinių edukacinė kelionė į Vilnių

Gegužės 21 dieną Ig ir IIg klasių mokiniai kartu su klasių vadovėmis Sigita Panaviene ir Valentina Ciunel vyko į edukacinę kelionę į Vilnių. Mokiniai pasivaikščiojo po Katedros aikštę, aplankė Vilniaus arkikatedrą baziliką ir Vilniaus universiteto kiemelius, kur susipažino su seniausios šalies aukštosios mokyklos architektūra.
Vėliau lankėsi Lietuvos banko Pinigų muziejuje, kur dalyvavo ekskursijoje „Iš kur atsirado pinigai“ ir edukacinėje pamokoje „Eurų gyvavimo ratas“. Sužinojo, kur patenka sugadinti ar nusidėvėję pinigai, kaip juos keičia nauji, taip pat mokėsi atpažinti padirbtus eurus, sužinojo apie Lietuvos banko veiklą ir pinigų gamybos procesus. Edukacijos pabaigoje atsakinėjo į virtualios viktorinos klausimus ir gavo smagių prizų – suvenyrinių banknotų su savo atvaizdu.
Kelionę vainikavo aktyvus laikas „360 Arenoje“, kur mokiniai galėjo pasportuoti ir išbandyti įvairias pramogas – nuo batutų iki akrobatinių takelių.
Po turiningos dienos mokiniai grįžo namo kupini įspūdžių, naujų žinių ir geros nuotaikos.

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-osios gimimo metinės – virtuali edukacinė kelionė gimnazijoje

2025 metais minime reikšmingą kultūrinį įvykį – 150-ąsias Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimimo metines. Šia proga, gegužės 19 dieną, mūsų gimnazijos mokiniai turėjo unikalią galimybę dalyvauti Kultūros paso edukacijoje, kurią pristatė MB „Virtualiai“.
Edukacijos metu visi mokiniai pasinėrė į išskirtinį virtualios realybės filmą „Pasaulių sutvėrimas“, sukurtą remiantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba. Naudojant naujausias virtualios realybės technologijas, filmas leidžia ne tik stebėti, bet ir išgyventi menininko vaizduotės pasaulį iš vidaus – keliauti per paslaptingas erdves, kuriose susilieja muzika, tapyba ir filosofija.
Tai ne tik technologinis stebuklas, bet ir įkvepianti meninė patirtis, kuri skatina giliau pažinti vieną žymiausių Lietuvos kūrėjų. Ši edukacija – puikus pavyzdys, kaip šiuolaikinės technologijos gali padėti aktualizuoti mūsų kultūrinį paveldą ir sudominti jaunąją kartą menu.

Prašymų priėmimas

Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazija priima prašymus 2025–2026 mokslo metais ugdyti vaiką pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą, mokytis pagal bendrojo ugdymo programas ar ugdyti vaiką šeimoje pagal atitinkamą programą. Prašymas teikiamas gimnazijos direktoriui. Prašymai ir kiti pateikiami dokumentai registruojami gimnazijos nustatyta tvarka. Prašymai priimami gimnazijoje darbo valandomis  nuo 8.00 val. iki 17.00 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val. Prašymai gali būti teikiami ir elektroniniu būdu. Dokumentus galima pateikti iki rugpjūčio 31 dienos.

Paminėta Vaiko diena ikimokyklinio ugdymo grupėje

Tarp dviejų ypatingų švenčių – Motinos dienos ir Tėvo dienos – trečiąjį gegužės penktadienį minime Vaiko dieną. Tai – prasminga proga priminti apie vaikystės džiaugsmą, vaikų svarbą mūsų gyvenime ir pareigą jiems suteikti šviesų bei saugų pasaulį.
Šią ypatingą dieną nuo pat ryto ikimokyklinio ugdymo grupėje skambėjo vaikų juokas. Mažieji šventė vaikystę: kalbėjosi apie vaiko teises ir pareigas, dainavo mėgstamas daineles, žaidė smagius žaidimus, piešė, šoko, pūtė muilo burbulus ir džiaugėsi spalvotais balionais.
Vaikai – tai mūsų rytojus. Jie – maži stebuklai, kurie pripildo mūsų gyvenimus šilumos, smalsumo ir begalinės meilės. Jie nusipelno ne tik rūpesčio, bet ir pastangų juos suprasti, išgirsti ir pažinti.
Tad švęskime vaikystę ne tik vieną dieną metuose – kurkime vaikams kasdienę aplinką, kurioje jie jaustųsi saugūs, mylimi ir laukiami. Leiskime vaikams augti smalsiai ir spalvingai!
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ona Rimšelytė

Projekto „Dalyvaujamasis biudžetas“ baigiamasis renginys

Gegužės 16 d. gimnazijoje įvyko projekto „Dalyvaujamasis biudžetas“ baigiamasis renginys. Jo metu mokiniai pristatė savo klasių idėjas, ką jie norėtų pakeisti ar patobulinti gimnazijos aplinkoje, jei turėtų 1000 eurų biudžetą.
Iš viso buvo pristatytos 5 idėjos:

  • Roletai gimnazijos kabinetų langams – 7 kl.;
  • Laisvalaikio – žaidimų erdvės sukūrimas – 8 kl. ;
  • Biliardo stalas Ig – kl.;
  • Lauko suoliukai poilsiui – IIg kl.;
  • Tinklinio įrangos atnaujinimas – IVg kl.

Dėkojame šių klasių komandoms už pasiūlytas puikias idėjas, pasiruošimą rimtai kovai dėl laimėtojų vardo.
Po įvykusio balsavimo paaiškėjo nugalėtojai – IVg klasės mokinių idėja  „Tinklinio įrangos atnaujinimas“.  Tinklinio į rangos atnaujinimas suteiks galimybę mokiniams, nepaisant fizinio pasirengimo, kartu aktyviai leisti laiką, stiprinti sveikatą ir bendruomeniškumą. Tai puikus pavyzdys, kaip skirtingi poreikiai ir pomėgiai gali susijungti kuriant vieningą, visiems atvirą erdvę gimnazijoje.
Sveikiname nugalėtojus !