Tyrinėjant giminės medį…

Kas yra šeima? Tai žmonių grupė, kurią sudaro tėvai ir vaikai, o plačiąja prasme – ir seneliai, proseneliai bei kiti kartu gyvenantys giminaičiai. Jų aplinkoje auga, bręsta ir ugdosi asmenybė. Esi turtingas, jei žinai apie savo protėvius, jų praeitį, darbus, gyvenimo būdą, bandai išsaugoti senuosius papročius bei tradicijas.
„Paprakaitavusi“ renkant informaciją, pateikdama savo požiūrį į šeimą, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos 7 kl. moksleivė Jurgita Pauliukėnaitė paruošė kūrybinį darbą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamam kraštotyriniam konkursui „Šeimos istorija – mano istorija“. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis savo šeimos istorija, kuo daugiau sužinoti apie savo protėvius, rinkti ir sisteminti informaciją, susijusią su savo giminės praeities išsaugojimu, didžiuotis savo šeima, lavinti meninius ir kūrybinius gebėjimus. Darbą sudarė dvi dalys: rašinys ir genealoginio medžio schema. Konkurse dalyvavo 150 mokinių, pateikti 145 darbai. Jurgitos triūsas įvertintas II vietos diplomu. Laviruoti giminės vingiuose jai padėjo mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė. Sveikiname ir džiaugiamės mokinės sėkme!