Šeštokai mokėsi ir pramogavo Anykščiuose

Ilgai laukta edukacinė išvyka prasidėjo nuo Šeimyniškėlių piliakalnio, kur mokinių laukė įdomi programa „Vorutos radiniai pasakoja“. Ekskursantus  globojo  klasės vadovė Nijolė Keraitienė ir mokytojo padėjėja Nadežda Petronienė. Smagiai pabėgioję po piliakalnius, šeštokai medinėje piliavietėje buvo supažindinti su pilies istorija, bandė įžiebti ugnį su skiltuvu ir titnagu, aptarė, kaip buvo pilami tie aukšti kalnai. Dar įdomiau buvo pasimatuoti šarvus ir šalmus, pamojuoti senoviniais ginklais. O paskui laukė linksmos senovinės pramogos pilies kieme. Čia ir šaudymas iš lanko į taikinį, ir aksties (medinės ieties) mėtymas, ir senoviniai stalo žaidimai. O kur dar lobių ieškojimas su metalo detektoriumi, kovos su durklais ir skydais, muštynės maišais stovint ant kaladžių! Bet didžiausią įspūdį visiems paliko katapulta ir galimybė kiekvienam ja iššauti. Taip pat įspūdingos pasirodė ir viduramžių bausmės – visi išsibandė, kokius pojūčius jos sukelia.
Kitas kelionės etapas – vasaros rogučių trasa. Ja pralėkus maršrutas vedė link A. Baranausko  apdainuoto Anykščių šilelio ir antro pagal dydį Lietuvos akmens Puntuko.  Čia visi pasigrožėjo vaizdais nuo medžių lajų tako ir apžvalgos bokšto. Tad išvyka padėjo ir vieną įdomiausių Lietuvos miestų pamatyti, ir istorijos bei literatūros žinias papildyti, ir pasportuoti, ir visą dieną drauge išbūti.