Pradinukai auga skaitydami

Visus mokslo metus vyko projektas „Augu ir skaitau“, kurio tikslas ugdyti ir propaguoti skaitymo kultūrą, skatinti domėjimąsi knygomis. Skaitymo įprotį ir domėjimąsi knygomis reikia ugdyti vaikystėje. Tik taip išauginsime sveikus, visaverčius, tikrąsias vertybes puoselėjančius žmones.
Birželio 15 dieną pradinių klasių mokytojos D. Sulienė, D. Misienė, I. Rožickienė, L. Račkauskienė pasidalino gerąja patirtimi su rajono pradinių klasių mokytojais, kaip sekėsi įgyvendinti projekto tikslus. Pirmokai su mokytoja D. Suliene visus mokslo metus skaitė V. Tamulaičio knygą „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“, aptarė veikėjus, analizavo įdomiausius įvykius, o pabaigę skaityti nupiešė didžiulį skruzdėlyną. Kadangi išmoko abėcėlę, tai aplankė gimnazijos biblioteką, su bibliotekininke G. Jurgelėniene apžiūrėjo knygų karalystę ir savarankiškai išsirinko knygutes. Antrokai su mokytoja D. Misiene skaitė V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“ ir kartu su pagrindiniu veikėju nenuorama Gile „keliavo“ knygos puslapiais, kūrė vaidybines situacijas ir braižė, kirpo bei piešė pačių sukurtą dėlionę. Trečiokai su mokytoja I. Rožickiene surengė A. Lindgren knygų savaitę: skaitė ištraukas, nurašinėjo įdomiausias citatas ir sukūrė įdomų plakatą. O perskaitę pasakas, „pasodino“ pasakų medį su labiausiai patikusiais veikėjais. Ketvirtokai su mokytoja L.Račkauskiene skaitė knygas įvairiose erdvėse, keliavo į Ignalinos r. Didžiasalio bibliotekos filialą, kur pristatė T. Dirgėlos knygą „Benas–sapnų siuvėjas“, atsakinėjo į viktorinos klausimus, kuriuos paruošė bibliotekininkė G. Jurgelėnienė. Ketvirtokai mokėsi skaityti interaktyvią literatūrą bei priėmė vasaros iššūkį: prižadėjo perskaityti pasirinktas knygas ir į penktą klasę sugrįžti paaugę naujomis žiniomis bei atradimais.
Projektas baigėsi, bet juk skaitymas–be galo svarbi  gyvenimo dalis ir „niekas kitas taip nesužadina vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kaip jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę“. (A. Lindgren)
Informaciją parengė mokytoja Danutė Misienė