Planuojame ateities galimybes

Pavasaris žadina gamtą, tai kelia nuotaiką, skatina atsinaujinimą. Nors ir reta dar šiluma, bet norisi kažko naujo, norisi pokyčių, į galvą lenda nauji planai ir tikslai. Tad šis laikas  ir mūsų jaunimui  puiki galimybė pagalvoti apie savo ateitį, apie galimą savo profesijos  pasirinkimą, savęs pažinimą ar tiesiog pasižmonėjimą. Juk taip smagu po tiek užsitęsusio  nuotolinio bendravimo tiesiog pabūti tarp žmonių, tarp bendraamžių ir bendraminčių. Tad keliaujame.
Kovo 25 d. – penktadienis. Mūsų gimnazijos 8–II G klasių mokiniai aplankė  Švenčionių profesinio rengimo centrą. Penkios valandos ekskursijos po Cirkliškio dvaro pastatus, biblioteką, bendrabutį, išsamus pasakojimas apie čia įsikūrusios mokymo įstaigos siūlomas pasirinkti profesijas, pristatymai,  praktiniai užsiėmimai.  Kai kas labiau pasidomėjo automobilių remontu, bet  ypač smagus buvo mūsų  barmenų-padavėjų mokymosi procesas, vainikuotas puikiais kokteiliais. Buvome maloniai priimti, gavome daug gerų emocijų ir vertingos informacijos.
Kovo 28 d. – pirmadienis. Gimnazija buvo pakviesta dalyvauti projekte  „Empowering girls for the Future of Jobs“, kurio šūkis  „Pakelk savo ranką“. Šiemet jis skirtas 13–19 metų moksleiviams ir įgyvendinamas „Lietuvos Junior Achievement“ kartu su partneriais „Women Go Tech“ organizacija. Tad mūsų mokykloje lankėsi šio projekto atstovė Aliona Sosunova (beje, kilusi iš Ignalinos rajono ) ir dalijosi su mokiniais savo sėkmės istorija, papasakojo apie savo karjeros kelią technologijų srityje, technologijų ir verslumo kompetencijų svarbą sėkmingai karjerai. Paskatino paneles ir vaikinukus siekti savo tikslų, ieškoti kelių, nenusivilti nesėkmėmis, netingėti, įdėti darbo į savo gyvenimo planų įgyvendinimą.
Kovo 30 d. – trečiadienis. Keliaujame į Vilnių, į  Litexpo parodą „Studijos ir karjera 2022“.  Gausybė stendų, pristatymų, paskaitų, informacinių lankstinukų, galimybė susipažinti su versliomis gimnazijomis, užsienio universitetais, kolegijomis ir profesinėmis mokyklomis. Kiekvienas galėjo domėtis, ieškoti, rinkti ir atrasti informacijos apie savo galimybes ateityje. O jei tą dieną nerado atsakymo, kuo būti užaugus, dar turi tam laiko: kas du mėnesius, kas metus, o kas dar ir dvejus. Keliausime toliau.
Balandžio 8 d. – penktadienis. Susipažinsime iš arčiau su policininko, kinologo ar kriminalisto darbo specifika. Bet apie tai jau bus kita istorija.
Mokytoja Danguolė Mikulėnienė, ugdymo karjerai koordinatorė