Meniu Uždaryti

Penktokai keliavo po savąjį kraštą

Dar nuotoliniu būdu mokydamiesi penktokai su klasės vadove Nijole Keraitiene pradėjo projektą „Ar pažįsti savo kraštą?“ Peržiūrėta kompiuterinė pateiktis, virtualiai pakeliauta. Baigiantis mokslo metams atsirado galimybė pakeliauti gyvai. Kelionė prasidėjo nuo Tverečiaus, apie kurį prie senolio ąžuolo bažnyčios šventoriuje papasakojo Jovilė Kaukėnaitė. Paskui penktokai vyko į Tverečiaus pasienio užkardą. Čia jau laukė šauni pareigūnė Tamara Vilkoitienė, pasiruošusi parodyti visas pasieniečių darbo priemones. Ji ne tik įdomiai pasakojo, bet leido ir ginklą pačiupinėti, ir pro žiūronus pažiūrėti. Paskui dar palydėjo į atnaujintą Tverečiaus pasienio kontrolės punktą, kur taip pat daugybę įdomybių aprodė. O galiausiai pasiūlė užkopti į apžvalgos bokštą Galalaukiuose. Užlipusieji liko sužavėti, nors kopti buvo ir baisoka.
Paskui ekskursantus ūkyje „Birvėtos tvenkiniai“ priėmė žuvininkas Vykintas Brukštus, buvęs mūsų mokyklos mokinys. Jis supažindino su ūkio veikla bei išsamiai papasakojo apie ūkyje auginamas žuvis, čia gyvenančius paukščius, roplius, žvėris. Daugelį paukščių mokiniai ir pokalbio metu pamatė.
Toliau kelias vedė į ryčiausią Lietuvos tašką – Vosiūnus. Apie juos pasakojo Karolina Jegorova. Šiuo metu remontuojama ryčiausia Lietuvoje Vosiūnų bažnyčia šiemet ruošiasi 100 metų jubiliejui. Grįžtant užsukta į Augustino Voldemaro sodybą. Susėdus ant Laisvės suolelio, seniūnijos pastatyto minint Nepriklausomybės 30-metį, Jurgita Pauliukėnaitė supažindino, kuo garsus pirmasis Lietuvos Ministras Pirmininkas. Toliau kelias vedė į Pivorų kapines. Čia penktokai uždegė atminimo žvakelę ant Kristinos Skrebutėnienės kapo, o apie ją papasakojo Dominika Bezrodnaja. Žvakelės uždegtos ir ant lietuviškose mokyklose lenkmečiu dirbusios Melanijos Pundytės, mokyklos bičiulio šviesuolio Juozo Kėkšto kapų.
Paskutinis kelionės punktas – kupetinis Katinautiškės kaimas. Jį pristatė Jokūbas Rudys. Pasigrožėję puikiais vaizdais, penktokai užpildė pamokos-ekskursijos lapus, aptarė įspūdžius. Pažintis su gimtuoju kraštu, tikimės, tęsis ir ateinančiais mokslo metais.