Ketvirtokų pamoka kitaip

Spalio 27 dieną ketvirtokų pasaulio pažinimo pamoka „Kaip mūsų senoliai puošė namus?“ vyko netradicinėje erdvėje – gimnazijos muziejuje. Jų mokytoja Danutė Misienė mokiniams suteikė puikią progą susipažinti su senoviniais daiktais, kurie anksčiau buvo kiekvienoje lietuvio pirkioje, kartu aptarė jų paskirtį. Ketvirtokai žavėjosi senoviniais puošybos dirbiniais. Daug nuostabos sukėlė, kad praeities kaimo žmogus savo rankomis gaminosi daug reikalingų daiktų. Gyventa ekologiškai ir taupiai. Darbas, buities puošimas nuvydavo šalin daug sunkių minčių. Per šią pamoką prisiliesta prie praeities ir praturtintas žodynas naujais, retai kasdienėje kalboje sutinkamais žodžiais. Pamoka muziejuje – tai nekasdieniška, bet naudinga patirtis. Juk viena yra išgirsti, o kita – pamatyti.