„Ignalinos pasakos“ pasiekė ir mūsų gimnaziją

Prieš gerus metus mūsų gimnazijoje viešėjo VŠĮ „Meno bangos“ su gausiu rašytojų iš visos Lietuvos desantu. Mums gerai pažįstama ir nuolat į visokius įdomius projektus gimnazistus įtraukianti rašytoja Gintarė Adomaitytė tąsyk subūrė kūrėjus į projekto „Ignalinos pasakos“ veiklas. Praeitą rugsėjį klausėme tikrų rašytojų skaitomų pasakų, o šiemet jau džiaugiamės gražia knygute „Ignalinos pasakos“ ir didžiuojamės, kad įžanginėje kūrėjų padėkoje minima ir mūsų gimnazija bei Didžiasalio biblioteka. Tad knygos, kuri sėkmingai keliauja ne tik po rajoną, bet ir po Lietuvą, pristatyti atvykusi G. Adomaitytė susitiko ne tik su IIIg ir IVg klasių mokiniais ir jų mokytojomis Skaidre Pauliukėniene ir Nijole Keraitiene, bet ir su Didžiasalio bibliotekininkėmis Audrone Filipavičiene bei Gintare Jurgelėniene. Tai buvo bendras renginys, nes abi įstaigas sieja tikrai glaudūs bendradarbiavimo ryšiai. Rašytoja pasidalino mintimis apie leidinio gimimą, taip pat ir pas mus surengė smagią viktoriną, kurios nugalėtojams išdalino knygelių.
Didžiasalio bibliotekininkė Audronė Filipavičienė papasakojo, kad ši knygelė vasarą paviešėjo Italijoje tarptautinio Ignalinos viešosios bibliotekos projekto „Europa skaito ir kuria“ metu, plačiau atskleidė šio projekto veiklų ypatumus.
O mokiniai šiam susitikimui taip pat buvo pasiruošę: jie kūrė Didžiasalio pasakas. Juk kiekvienam mieliausias ir labiausiai įkvepiantis yra savasis kraštas. Tačiau, nors kūrė beveik visi, perskaityti prieš auditoriją ryžosi tik gimnazijos lyderiai Danielė Cvek ir Ligitas Artomovičius. Jų pasakos sužavėjo rašytoją, ji prašė atsiųsti elektroninius variantus tiek skaičiusių kūrėjų, tiek ir tų, kurie pabijojo viešumo.
Gimnazija įteikė VŠĮ „Meno bangos“ padėką už nuolatinį bendradarbiavimą bei subtiliai gimnazistams atveriamas meno ir kultūros gelmes. Iš tiesų tokie susitikimai su kultūros žmonėmis įkvepia, ne vienam jaunam žmogui atveria duris į kūrybos pasaulį, apskritai parodo pasaulio įvairovę. O visi norintys galės perskaityti „Ignalinos pasakas“, nes jos padovanotos ir gimnazijos, ir Didžiasalio bibliotekai.