Į borutaičių poetinio žodžio skambesį įsiliejo ir didžiasalietė

Gegužės 17 d. Garliavos apylinkių seniūnijoje, prie Ražiškių kaime esančios Kazio Borutos sodybos, vyko Garliavos Jonučių progimnazijos Borutaičių draugijos poezijos šventė „Teesie“, skirta poetui Robertui Keturakiui atminti ir Lietuvos jaunimo metams pažymėti.
Renginyje, kuris įtrauktas į tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ programą, šalia Garliavos Jonučių progimnazijos borutaičių ir respublikinio Borutaičių 1-12 klasių mokinių poezijos konkurso dalyvių ir jų mokytojų, dalyvavo  šalyje žinomi poetai Aldona Ruseckaitė, Marija Mažulė, Tomas Taškauskas, Jonas Valonis, Zenė Sadauskaitė, Regina Jasukaitienė, aktoriai Olita Dautartaitė, Giedrius Arbačiauskas,  humanitarinių mokslų daktarė Kristina Vaisvalavičienė. Sulaukta ir garbaus amžiaus rašytojo Kazio Borutos dukters, mokslų daktarės Eglės Borutaitės – Makariūnienės.
Renginį vedė Garliavos Jonučių progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė ir Borutaičių draugijos pirmininkė Zigrita Petraitienė. Žodžio šventėje skambėjo tiek mokinių, tiek poetų eilės, Roberto Keturakio kūryba, pagerbtas jo atminimas.
Mokinių poezijos konkurse dalyvavo 46 autoriai iš 22 šalies mokyklų. Šventės metu buvo apdovanoti respublikinio Borutaičių poezijos konkurso „Teesie“ laureatai. 5-8 kl. amžiaus grupėje laureato vainikas ir specialioji Jonučių progimnazijos direktorės Audros Galvanauskienės dovana atiteko Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos šeštokei Jurgitai Pauliukėnaitei (mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė).