Dalyvavome Europos paveldo dienų renginyje

Tęsiasi gimnazijos bendradarbiavimas su Ignalinos krašto muziejumi. Rugsėjo 16 d. čia vyko įdomus renginys: muziejaus projekto „Karinis paveldas – praeities atspindžiai“ pristatymas. Jame dalyvavo ir mūsų abiturientai bei keli vienuoliktokai su mokytojomis Nijole Keraitiene ir Danguole Mikulėniene. Juk kaip tik mūsų kraštas, pasak paskaitą skaičiusio humanitarinių  mokslų daktaro Antano Kulakausko,  yra vienintelė vieta Lietuvoje ir netgi Europoje, kur palyginti gerai išlikę Pirmojo pasaulinio karo įtvirtinimai. Paskaitoje išsakyta daug įdomių įžvalgų, priminta labai konkrečių faktų apie Tverečiaus kraštą, kuriame trejetą metų laikėsi fronto linija.
Renginyje pristatyta ir fotografo Vytauto Gužausko paroda, kurioje užfiksuota nemažai išlikusių karinių objektų. Paskui mokiniai dar dalyvavo specialiai šiam projektui sukurtame stalo žaidime. Tai buvo tarsi įdomi pamoka netradicinėje erdvėje.