Abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Lietinga ir šalta gegužė maloningai šyptelėjo dvyliktokams, jų tėvams ir visai gimnazijos bendruomenei, padovanodama nors ir nelabai šiltą, bet giedrą paskutinio skambučio dieną. Laikydamiesi ilgametės tradicijos, abiturientai smagiai ankstyvą rytą prižadino visus mokytojus ir pavaišino kava, o nuo 9 val. rinkosi į mokyklą. Čia gėlėmis vienuoliktokų išpuoštoje klasėje su klasės vadove Nijole Berdikšliene aptarę dienotvarkę, mokiniai su tėvais išvyko į Tverečiaus bažnyčią, kur klebonas Antanas Domeikis aukojo šv. Mišias. Grįžę jie turėjo paskutines pirmosios mokytojos ir klasės vadovės pamokas. O jau  vidurdienį pagal visas karantino taisykles į šventinį gimnazijos kiemelį susibūrė mokytojai, tėvai bei kiti palaikantieji, su savo mokytoja atstraksėjo linksmi pirmokai, ir galų gale į jiems paruoštas vietas iškilmingai žengė šventės kaltininkai. Per mokslo metus prakutę pirmokai drąsiai žėrė linkėjimus ir dainelę padainavo,  o tada prasidėjo oficialioji dalis. Džiugu, kad visiems abiturientams leista laikyti pasirinktus brandos egzaminus. Tai paskelbusi direktorė Elena Sekonienė tarė šiltą sveikinimo žodį, pasidžiaugė gabios, aktyvios klasės mokymosi ir kitokios veiklos rezultatais. Dvi mokinės: Goda Čepulytė ir Miglė Kapliukaitė – gavo gimnazijos medalius už puikų mokymąsi. Šios merginos pastaraisiais metais nuolat būdavo ir rajono talentų dvidešimtuke. Tarp pluošto padėkų už gerą pasirodymą įvairiausiose rajono olimpiadose Godai įteikta ir Švietimo ir mokslo ministerijos padėka už puikų pasirodymą respublikiniame Jaunųjų filologų konkurse, o Miglei – sertifikatas apie dalyvavimą gamtos mokslų ir fizikos konferencijoje Vilniaus universitete.   Gerai mokslo metus užbaigė Paula Gimbickaja, Markas Sinkevič, Kotryna Tumanovaitė, Greta Vasiljevaitė, Aurimas Vitėnas, Ieva Gruzdytė. Pastarajai įteiktas ir aukso medalis bei diplomas už pirmąją vietą respublikiniame Jaunųjų filologų konkurse.
Kiekvienam abiturientui padėkota, pasidžiaugta kiekvieno indėliu į mokyklos bei klasės gyvenimą. Gražiausius žodžius išeinantiems skyrė ir renginio svečiai: Didžiasalio ir Tverečiaus seniūnai,  Tverečiaus pasienio užkardos atstovai. Jautriai kalbėjo pirmoji mokytoja Liudmila Račkauskienė  ir abiturientų vadovė Nijolė Berdikšlienė. IIIg klasės mokiniams perduotas simbolinis mokyklos raktas. O žodžio tarti išėję tėvai su Valentina Sinkevič uždainavę „Paskutinį skambutį“ tramdė džiaugsmo ir graudulio ašaras. Greit abiturientai tiesiog skendo gėlių jūroje ir savo bendroje kalboje šiltai padėkojo ne tik mokytojams, bet ir gimnazijos techniniam personalui, virėjoms –  visiems, kurie dvylika metų buvo šalia, rūpinosi, šalia kurių užaugta ir pasiruošta savarankiškam gyvenimui. Gero vėjo jūsų burėms, abiturientai!